آموزشی

ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب؟­­­­­

ضرورت های استفاده کردن از عینک آفتابی مناسب چیست؟

ضرورت های استفاده کردن از عینک آفتابی مناسب چیست؟­­­­­

طبق یک نظر سنجی که در سال ۲۰۲۰ انجام گردید، نزدیک به ۹۰٪ از مردم معتقدند که محافظت از چشم امری بسایر مهم برای حفظ سلامتیشان میباشد. اما بیشتر افرادی که عینک آفتابی را انتخاب می کنند این کار را فقط برای کاهش تابش پرتوهای فرابنفش آفتاب انجام می دهند. دلایل بسیار بیشتری وجود دارد که باعث می شود شما اغلب به طور مرتب از عینک آفتابی خود استفاده کنید ، به خصوص هنگامی که در تابستان  زمان بیشتری را در بیرون از منطل یا محل کار خود سپری میکنید و از فضای باز اطراف خود لذت می برید.
به خواندن ادامه این وبلاگ ادامه دهید و در مورد اینکه ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب ؟­­­­­ بیشتر به شما خواهیم گفت:

۱- از مشکلات بهداشتی مرتبط با آفتاب جلوگیری کنید:

چشمان انسان بسیار حساس است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض پرتو های آفتاب می تواند به بروز انواع بیماری ها منجر شود. برخی از آنها به سادگی و برخی میتوانند بسیار دردناک یا آزار دهنده باشند، حتی برخی دیگر می توانند کشنده باشند. اما یادآوری استفاده از یک عینک آفتابی که دارای کیفیت بالایی میباشد می تواند سبب در امان ماندن چشمان ما در برابر پرتوهای آفتاب باشد.

بگذارید ابتدا تعریف خودم را از عینک آفتابی “با کیفیت بالا و مناسب در برابر اشعه آفتاب” را تعریف کنم. هنگام انتخاب عینک آفتابی ، با جستجوی عینک آفتابی با ۱۰۰٪ محافظت در برابر اشعه و پرتو های  UVA و UVB شروع کنید. این قابلیت محافظت کامل از چشمان در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید را ایجاد می کند. عینک های آفتابی پلاریزه می توانند تابش خیره کننده نور را کاهش دهند ، اگر زمان زیادی را صرف در محیط بیرون می کنید بسیار مناسب و  خوب است که از عینک های آفتابی پلاریزه استفاده نمایید. همچنین به دنبال عینک آفتابی باشید که کاملا چشم شما را بپوشاند.

حال بیایید بیماری ها و عوارض سلامتی را که عینک آفتابی می تواند در برابر آنها محافظت کند ، بررسی کنیم.

سرطان پوست:

پوست اطراف چشم ، از جمله پلک های شما به نور خورشید بسیار حساس است. و تقریباً ۱۰٪ سرطانهای پوست در نزدیکی چشم یافت می شوند. استفاده از عینک آفتابی دارای محافظ UV با لنزهای بزرگ نه تنها می تواند از چشمان شما محافظت کند بلکه از پوست شما نیز  به نحوه احسنت محافظت می کند.

آب مروارید و گلوکوم

آب مروارید و گلوکوم:

آب مروارید، نواحی ابری مانند بر روی لنز چشم است. طبق تحقیقات بنیاد چشم پزشکی آلمان قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه UV خورشید به تشکیل آب مروارید کمک می کند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش همچنین ممکن است علائم بیماری گلوکوم، که یک بیماری جدی در چشم میباشد، که می تواند منجر به کوری بینایی فرد شود، بدتر کند.

عینک آفتابی با محافظت کامل در برابر اشعه ماورا بنفش می تواند به شما در کاهش خطر آب مروارید یا عوارض ناشی از گلوکوم کمک کند.

بیماری ماکولادژنراسیون

بیماری ماکولادژنراسیون:

ماکولا وضعیتی است که بخشی از شبکیه به نام ماکولا رو به زوال می رود و باعث اختلال در بینایی و در بسیاری از موارد، در نهایت نابینایی فرد مبتلا می شود. تماس فراون با پرتو های آفتاب و اشعه ماورا بنفش می تواند این روند را تسریع کند، بنابراین استفاده از عینک آفتابی می تواند از  سلامت چشمان شما در برابر این مشکل محافظت کند.

بیماری ناخنک چشم

بیماری ناخنک چشم:

ناخنک که به چشم surfer’s eye نیز معروف است ، گونه ای ضایعه گوشتی مثلثی شکل میباشد که از طرف بینی فرد مبتلا به قسمت سفیدی چشم وارد می شود و بعد از مدتی بر روی مردمک چشم قرار میگیرد. این مشکل معمولاً جدی نیست، اما ممکن است دردناک و آزار دهنده باشد. قطره چشم ، استروئیدها و جراحی (در موارد پیشرفته) رایج ترین روش های درمانی بیماری ناخنک چشم هستند. اما بهترین درمان همیشه پیشگیری کردن از قوع حادثه است.

پزشکان، عینک های آفتابی مناسب که دارای قابلیت محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش میباشند را توصیه می کنند، به خصوص در روزهای ابری که خورشید قابل مشاهده نیست اما اشعه ماورا بنفش هنوز می تواند به چشم آسیب برساند

 ۲- محافظت در برابر عناصر:

خورشید تنها چیزی نیست که می تواند به چشم شما آسیب برساند. گذراندن وقت طولانی در خارج از منزل ، شما را در معرض خطر بیشتری از آسیب شن و ماسه ، گرد و غبار ، باد و حتی برف قرار می دهد.

استفاده کردن از عینک در برفبرف

برف

برف!!! شاید تعجب کنید اگر بدانید که گذراندن وقت در برف می تواند برای چشم شما بسیار مضر باشد. برف ۸۰٪ از اشعه ماورا بنفش را از خورشید منعکس می کند و می تواند باعث ایجاد بیماری شناخته شده به عنوان برف کوری شود ، جایی که درخشش خورشید در واقع قرنیه را می سوزاند.

اگر در حال اسکی ، کوهنوردی در کوه های برفی هستید و یا وقت خود را در برف سپری می کنید (در هر زمان از سال) ، از عینک آفتابی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که عینک شما به دلیل خاصیت انعکاسی برف ، قسمت پایین چشم شما را می پوشانند و از آن محافظت می کنند.

شن

ماسه زدن در چشم می تواند بسیار دردناک و خطرناک باشد. دانه های ریز شن و ماسه در واقع می توانند چشم شما را خراشیده و باعث آسیب دائمی شوند. عینک آفتابی که کاملاً چشمان شما را بپوشاند راهی عالی برای جلوگیری از ورود ماسه به درون چشمانتان است. باد و گرد و غبار و صرف زمان زیاد در مناطق با باد و گرد و غبار باعث تحریک و آسیب چشم شما می شود. باز هم ، بهترین راه برای محافظت از خود استفاده از عینک آفتابی است که چشم شما را از عناصر مزاحم ایمن نگه دارد.

در ادامه این وبلاگ به ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب بیشتر اشاره خواهیم نمود.

۳- سلامتی و بهبودی

اگر برای اصلاح بینایی خود جراحی LASIK یا PRK انجام داده اید ، حتماً باید از عینک آفتابی استفاده کنید. پزشک شما ممکن است بلافاصله بعد از عمل یک مدل عینک را به شما پیشنهاد دهد که از آن استفاده کنید، تا از سلامت چشمان شما محافظت کند.

جراحی های اصلاحی امری عادی است، اما با مراقبت های نامناسب پس از جراحی ، ممکن است عوارضی ایجاد شود. اگر جراحی آب مروارید ، ترمیم پلک یا روش دیگری برای بهتر شدن بینایی خود انجام داده اید، حتما از عینک آفتابی مناسب استفاده نمایید.در صورت داشتن پرسشی خاص در این ضمینه حتما سوالات خود را از پزشکتان بپرسید.

۴- فضایه بیشتری را خواهید دید و از فضای باز پیرامون خود بیشتر لذت خواهید برد

همانطور که محافظت از سلامتی چشمان شما مهم است ، دلایل موجه بیشتری برای استفاده مکرر از عینک آفتابی وجود دارد.ا گر بیشتر وقت خود را در خارج از منزل سپری می کنید، حتما به استفاده کردن از عینک آفتابی مناسب با چهره و ظاهر خود نیازمند هستید.

اگر ماهیگیری  میکنید یا مشغول وقت گذرانی بر روی آب، میباشید، استفاده از عینک آفتابی پلاریزه بسیار ضروری میباشد. زیرا به وسیله این مدل عینک های آفتابی می توانید، از طریق تابش خیره کننده بالای آب دیدن کرده و متوجه آبزیان و ماهیانی شوید که حتی هیچ وقت نمی دانستید در آن محیط قرار دارند

ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب؟

اگر تمایل به دانستن تفاوت بینایی در عینک های آفتابی معمولی با عینک آفتابی پلاریزه هستید حتما این وبلاگ را مورد مطالعه قرار دهید. (عینک پلاریزه چیست؟)

سردرد و میگرن کمتر

۵- سردرد و میگرن کمتر:

نور شدید خورشید می تواند محرک میگرن و ایجاد سردردهای بد برای شما باشد. استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش دفعات و شدت این وقایع دردناک کمک کند. و حتی اگر مبتلا به سردرد یا میگرن نیستید، استفاده از عینک آفتابی در معرض آفتاب می تواند به کاهش خستگی چشم و خستگی خود شما کمک کند، به این معنی که شما راحت تر خواهید بود و بیشتر از گذراندن وقت خود در خارج از خانه لذت خواهید برد

استفاده از عینک آفتابی برای رانندگی و حفظ ایمنی

۶-  برای رانندگی و حفظ ایمنی

آیا هنگام رانندگی در زیر باران، عینک آفتابی کمک می کند؟ این یک بحث داغ است ، اما به نظر می رسد اجماع نظرات بر این است که در باران در محیطی با نور کم، در طول روز، عینک آفتابی مناسب می تواند دید شما را بهبود بخشد و به شما در رانندگی ایمن تر کمک کند. و مطمئناً هنگام رانندگی در معرض تابش شدید آفتاب ، عینک آفتابی قطعاً می تواند به شما در دیدن بهتر جاده، مسیر و رانندگی راحت تر کمک کند.

فقط مطمئن شوید که هنگام رانندگی در شب از عینک آفتابی روز استفاده نمی کنید، زیرا اصلا مناسب نبوده و دید راننده را به شدت کاهش میدهد – برای رانندگی در شب عینک های آفتابی مخصوص شب توصیه میشود که منجر به کاهش دید راننده نمیشود.

ضرورت های استفاده کردن از عینک آفتابی مناسب چیست؟

۷- عینک آفتابی شیک است!

حالا دلیل سرگرم کننده! عینک های آفتابی در رنگ ها ، اشکال و سبک های مختلفی ارائه می شوند و مطمئناً (حداقل!) عینکی وجود دارد که شما آن را دوست داشته باشید. حتی می توانید برای فعالیت های مختلف یا هماهنگی با سبک های مختلف لباس ، عینک های آفتابی مختلفی داشته باشید!

ما به خصوص عاشق عینک آفتابی خلبانی هستیم. آنها به نوعی در ضمینه مد برای عینک ها همه کاره هستند و هیچ وقت قدیمی و کهنه نمیباشند و سبک و استایل شما را یک درجه ارتقاء  میدهند.

اگر به دنبال عینکی با جلوه ای از سبک بی انتها هستید، عینک آفتابی کلاب مستر نیز انتخاب بسیار خوبی است.

مهم نیست که به دنبال چه ظاهری هستید ، از کلاسیک جذاب گرفته تا مدرن و مد روز ، یک عینک آفتابی وجود دارد که به شما زیبایی و برتری خاص تری می بخشد. در حالت کلی، با عینک آفتابی مناسب با چهره خود عالی به نظر خواهید رسید و از سلامت چشمان خود در برابر پرتو های مخرب خورشبد محافظت خواهید کرد.

مطالب ذکر شده ۷ دلیل فروشگاه ریبن مارکت است که شما باید بیشتر از گذشته از عینک آفتابی مانسب استفاده کنید. شما با خرید یک عینک که تمام قابلیت های محافظتی و زیبایی را داشته باشد، نه تنها چشمان خود را سالم و ایمن نگه میدارید، بلکه در فضای باز راحت تر سرگرم خواهید شد و حتی عالی تر از گذشته به نظر خواهید رسید!

با تشکر از وقتی که برای مطالعه این وبلاگ (ضرورت استفاده از عینک آفتابی مناسب ؟­­­­­) در اختیار ما قرار دادید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *