آموزشی

دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی ؟

دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی

در این وبلاگ قصد داریم تا به بررسی دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی بپردازیم، پس لطفا با ما همراه باشید:

مطابق نظرسنجی در سال ۲۰۲۰ ، تقریباً ۹۰٪ از مردم بر این باورند که محافظت از چشمان آنها کلیدی میباشد، برای سلامت کلی بدن آن ها. اما بیشتر افرادی که تصمیم به زدن عینک آفتابی می گیرند ، این کار را انجام می دهند تا فقط چشمانشان را در برابر تابش اشعه نور خورشید محفوظ نگه دارند.

دلایل بسیار دیگری وجود دارد که شما باید بیشتر اوقات باید عینک آفتابی بزنید ، خصوصاً وقتی در تابستان  بیرون از منزل قرار دارید و از تابش آفتاب لذت می برید. خواندن این مطلب را لطفا ادامه دهید و درباره این که چرا باید به خاطر داشته باشید ، به شما می گویم که زدن عینک آفتابی چه اهمیت های بسیاری برای حفظ سلامت انسان میتواند داشته باشد.

۱-از بروز مشکلاتی که اشعه خورشید میتواند ایجاد کند جلوگیری کنید

چشم ما حساس است. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض آفتاب می تواند منجر به انواع بیماری ها شود. برخی از این صدمات، ساده و برخی دردناک یا تحریک کننده هستند ، برخی دیگر می توانند جدی باشند. اما به یاد آوردن زدن یک جفت عینک آفتابی با کیفیت بالا می تواند به شما در جلوگیری از تابش اشعه های آفتاب کمک کند.

بگذارید تعریف خود را از عینک آفتابی با کیفیت بالا شروع کنم. هنگام انتخاب عینک آفتابی ، به دنبال عینک آفتابی با محافظت ۱۰۰٪ UVA و UVB باشید. این امر محافظت کاملی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید می کند. عینک آفتابی قطبی می تواند تابش خیره کننده را کاهش دهد ، که اگر وقت زیادی را روی آب می گذارید برایتان خوب است. همچنین به دنبال عینک آفتابی باشید که چشمان شما را کاملاً بپوشاند.

حال بیایید به بیماری ها و عوارض سلامتی بپردازیم که عینک آفتابی می تواند به محافظت در برابر آنها کمک کند.

سرطان پوست

پوست اطراف چشم ، از جمله پلکهای شما نسبت به نور خورشید بسیار حساس میباشند. و تقریباً ۱۰٪ از سرطانهای پوست در نزدیکی چشم ها یافت می شوند. پوشیدن عینک آفتابی با محافظ UV با لنزهای بزرگ نه تنها می تواند از چشم شما محافظت کند بلکه از پوست شما نیز حتما محافظت می کند.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید به ایجاد آب مروارید کمک می کند.

آب مروارید و گلوکوم

 براساس مطالعات بنیاد تحقیقاتی: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید به ایجاد آب مروارید کمک می کند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش همچنین ممکن است علائم گلوکوم را بدتر کند ، یکی دیگر از بیماری های جدی چشم که می تواند منجر به کوری شود میباشد. عینک آفتابی با محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش می تواند به کاهش خطر ابتلا به آب مروارید یا عوارض ناشی از گلوکوم بسیار کمک کند.

دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی

دژنراسیون ماکولا

دژنراسیون ماکولا شرایطی است که بخشی از شبکیه به نام ماکولا بدتر می شود و باعث اختلال در بینایی و در بسیاری موارد کوری نهایی می شود. انواع خاصی از اشعه ماوراء بنفش می تواند این روند را سرعت بخشد ، بنابراین پوشیدن عینک آفتابی ممکن است به محافظت از شما کمک کند.

Pterygium

pterygium همچنین به عنوان چشم Surfer شناخته می شود ، رشدی در خود چشم است. معمولاً جدی نیست ، اما می تواند دردناک و آزار دهنده باشد. قطره چشم ، استروئید و جراحی (در موارد پیشرفته) شایع ترین روش های درمانی هستند.

اما بهترین درمان ، البته ، پیشگیری است. پزشکان عینک آفتابی را با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، به ویژه در روزهای ابری که خورشید قابل مشاهده نیست ، توصیه می کنند اما اشعه ماوراء بنفش آن هنوز هم می تواند به چشم آسیب برساند.

۲-محافظت از عناصر

خورشید تنها چیزی نیست که می تواند به چشم شما آسیب برساند. گذراندن وقت در خارج از منزل ، شما را در معرض خطر بیشتری از آسیب ناشی از شن ، گرد و غبار ، باد و حتی برف قرار می دهد.

برف

شاید تعجب کنید که گذراندن وقت در برف می تواند برای چشمان شما بسیار مضر باشد. برف منعکس کننده ۸۰٪ اشعه ماوراء بنفش خورشید است و می تواند شرایطی به نام کوری برف ایجاد کند ، جایی که درخشش تابش خورشید در واقع قرنیه را می سوزاند.

اگر در حال اسکی هستید ، در کوههای برفی کوهنوردی می روید و در برف (هر ساعت از سال) وقت می گذرانید ، عینک آفتابی بزنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به دلیل طبیعت بازتابی برف ، کف چشم شما را پوشانده و از آن محافظت می کنند.

باد و گرد و غبار

شن

شن گرفتن  چشم شما می تواند بسیار دردناک و خطرناک باشد. دانه های ریز شن می توانند چشم شما را خراشیده و باعث آسیب دائمی شوند. عینک آفتابی که چشمان شما را کاملاً پوشانده است ، یک روش عالی برای دور نگه داشتن شن است.

باد و گرد و غبار

گذراندن زمان زیادی در مناطق با باد و گرد و غبار می تواند چشم شما را تحریک کرده و آسیب برساند. باز هم ، بهترین راه برای محافظت از خود پوشیدن عینک آفتابی است که چشمان شما را از عناصر در امان نگه می دارد.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید به ایجاد آب مروارید کمک می کند.

۳-بهبود بینایی و حفظ این بهبودی

اگر برای اصلاح بینایی خود عمل جراحی لیزیک یا PRK انجام داده اید ، باید حتماً عینک آفتابی داشته باشید. پزشک شما ممکن است یک جفت را برای شما توصیه کند که بلافاصله بعد از عمل بپوشید ، اما ادامه دادن عینک آفتابی می تواند از بهبود بینایی و سلامت چشمان شما محافظت کند.

جراحی های اصلاحی امری عادی است ، اما با مراقبت های نادرست بعد از جراحی می توان عوارضی به همراه داشته باشد. با رعایت دستورات پزشک و پوشیدن عینک آفتابی برای محافظت از بینایی که تازه احیا شده است از سلامت چشمانتان محافظت نمایید.

اگر جراحی آب مروارید ، ترمیم پلک یا روش دیگری برای اصلاح بینایی داشته باشید ، از پوشیدن عینک آفتابی محافظ نیز بهره مند می شوید. نظر و توصیه های پزشک خود را حتما در این ضمینه بپرسید.

۴-موارد بیشتر را مشاهده خواهید کرد و از فضای بیرون بیشتر لذت خواهید برد

به همان اندازه که از سلامتی شما محافظت می کند ، دلایل خوبی برای استفاده کردن بیشتر عینک آفتابی وجود دارد. اگر وقت خود را در بیرون از منزل می گذرانید ، از پوشیدن عینک آفتابی خود بهره مند می شوید.

اگر از ماهیگیری یا گذراندن وقت در آب لذت می برید ، با زدن عینک آفتابی مناسب ، قادر خواهید بود از طریق تابش خیره کننده نور آفتاب در بالای آب ماهی های درون آب را به راحتی مشاهده کنید و متوجه ماهی و زندگی آبزیان شوید که حتی هیچ وقت نمی دانستید آنجا وجود داشته اند!

دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی

۵- کمتر سردرد و میگرن میگیرید و راحت تر خواهید بود

نور آفتاب می تواند محرک برای میگرن و سردردهای بد باشد . استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش دفعات و شدت این وقایع دردناک کمک کند. و حتی اگر شما دچار سردرد یا میگرن نیستید ، پوشیدن عینک آفتابی هنگام بیرون آمدن در آفتاب می تواند به کاهش خط چشم و خستگی کمک کند ، به این معنی که شما فقط راحت تر خواهید بود و از اوقات خود در خارج از منزل حتی بیشتر لذت خواهید برد.

۶-برای ایمن تر رانندگی کردن

آیا عینک آفتابی هنگام رانندگی در باران کمک می کند؟ این موضوعی است که بسیار مورد بحث است ، اما به نظر می رسد اتفاق نظر وجود دارد که در باران سبک ، در طول روز ، عینک آفتابی مناسب می تواند دید شما را بهبود بخشد و به شما در رانندگی ایمن تر کمک کند. و مطمئناً هنگام رانندگی در نور آفتاب روشن ، عینک آفتابی مطمئناً به شما در بهتر دیده شدن و رانندگی راحت تر کمک می کند. فقط مطمئن شوید که هنگام رانندگی در شب عینک آفتابی مخصوص شب را استفاده نمایید که بی خطر است و دید را محدود نمینماید و مانع این میشود که نور های زیادی که از ماشین های رو به رویتان ساتع میشود دید شما را محدود نماید.

عینک آفتابی شیک است!

۷-عینک آفتابی شیک است!

حالا دلیل جالب! عینک آفتابی در رنگ ها ، اشکال و سبک های مختلفی وجود دارد و مطمئناً یا توجه به نوع سلیقه و پوشش مورد دلخواه شما نیز عینک آفتابی یا عینک طبی نیز وجود دارد، (حداقل!) یکی که دوست خواهید داشت. شما حتی می توانید برای فعالیت های مختلف عینک آفتابی مختلفی داشته باشید یا با سبک های مختلف لباس هماهنگ شوید!

ما به شما چندین مدل پرفروش و محبوب در بین مشتریانمان را به شما معرفی مینماییم ۱- عینک آفتابی ریبن مدل ۳۰۲۵ معروف به عینک آفتابی خلبانی و عینک ریبن rayban مدل کلاب مستر . این مدل ها همه کاره هستند و سبک شما را به شکلی زیبا بالا خواهند برد.

مهم نیست که به دنبال چه چیزی باشید ، از کلاسیک خنک تا مدرن و شیک ، حتما یک عینک آفتابی مناسب شما، وجود دارد که میتواند باعث ایجاد  زیبایی بیشتر در شما شود.

با عینک های آفتابی برند ریبن شما عالی به نظر خواهید رسید و از سلامت چشمان خود به درستی محافظت خواهید کرد.

با تشکر از وقتی که بابت مطالع این وبلاگ ( دلایل استفاده کردن از عینک آفتابی ) گذاشتین، در صورت داشتن نظر خوشحال میشویم که با ما در ارتباط باشید، و نظر خودتان را ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *