آموزشی

در فصل پاییز باید از عینک آفتابی استفاده نمایید ؟

در فصل پاییز باید از عینک آفتابی استفاده نمایید ؟

آیا میدانید واقعا چرا شما باید از عینک آفتابی در فصل پاییز استفاده کنید ؟؟؟

فصل پاییز و داستان های این فصل

همه ما میدانیم که در فصل پاییز هوا سردتر می شود و برگها شروع به تبدیل شدن به سایه های مختلف زرد ، قهوه ای یا قرمز می کنند. سرانجام آن زمان از سال است که باید کتهای بلند ، چکمه های تا زانو و روسری های پشمی خود را از کمد خود بیرون بیاورید و با لباس های تابستانی ، مینی لباس و لباس شنای خود خداحافظی کنید،اما با عینک آفتابی خود در فصل پاییز هرگز نباید خداحافظی نمایید.

عینک های خود را در هر جایی قرار ندهید ، زیرا حتی در فصل پاییز نیز باید از عینک آفتابی استفاده کنید. این یک اعتقاد رایج است که فقط در تابستان که خورشید در آسمان زیاد و داغ است باید از عینک آفتابی استفاده نماییم.

خوب ، درست است شما برای محافظت از چشمان خود در برابر گرما و تابش خیره کننده شدید ، و همچنین برای جلوگیری از آسیب رساندن اشعه  U.V به یک عینک آفتابی نیاز دارید. اشعه های آفتاب به چشمان ما در فصل تابستان بیشترمیرسند. اما فقط به این دلیل که خورشید در طول پاییز پشت ابر است ، به این معنی نیست که هیچ اشعه U.V وجود ندارد. اصلاً در حقیقت ، طبق گفته چشم پزشکان ، سطح اشعه U.V در واقع در فصول سرد مانند پاییز و زمستان افزایش می یابد زیرا خورشید در موقعیت کمتری قرار دارد.

این بدان معنی است که شما در فصل سرما بیشتر در معرض اشعه UVA و UVB قرار دارید. به همین دلیل است که چشم پزشکان استفاده از عینک آفتابی با ۱۰۰٪ U.V را توصیه می کنند. حتما از چشمان خود محافظت کنید ، خواه فصل تابستان باشد یا پاییز.

آیا می توانید در پاییز از عینک آفتابی استفاده کنید؟

آیا می توانید در پاییز از عینک آفتابی استفاده کنید؟

جدا از اشعه U.V، عامل دیگر اینکه چرا باید از عینک آفتابی استفاده کنید تغییر دما است. در طول پاییز ، سطح رطوبت هوا کاهش می یابد ، و باعث می شود چشم و پوست اطراف آن به سرعت خشک شوند. با استفاده از عینک آفتابی و مرطوب نگه داشتن پوست و صورت می توانید از این امر جلوگیری کنید.توجه داشته باشید که نوشیدن مقدار زیادی آب نیز می تواند کمک کند.

با توجه به همه این موارد ، این فقط نشان می دهد که استفاده از یک عینک آفتابی در طول پاییز برای یک شخص چقدر مهم است. بنابراین دفعه دیگر که دوستانتان می پرسند چرا علی رغم فصل تابستان در فصول پاییز و زمستان از عینک آفتابی استفاده مینمایید ، شاید بخواهید این اطلاعات را با آنها به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ لنز عینک آفتابی، مناسب پاییز، وبلاگ ما را دنبال کنید.

چه لنز هایی مناسب فصل پاییز میباشد؟

لنزهای رنگی، بهترین عینک های آفتابی برای پاییز میباشند. ممکن است روزهای کم نورتر ، ساعات نور خورشید کوتاه تر و آسمان ابری تر باشد. اما زمان پاییز و زمستان به این معنی نیست که میتوانیم با نزدن عینک آفتابی از چشم هایمان، محافظت کنیم. ضروری است که بدون توجه به آب و هوا ، چشم خود را در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کنیم.

لنزهای زرد روشن

لنزهای زرد روشن:

برای شرایط تاریک خوب است، و بد برای تشخیص وضوح رنگ.

عینک های آفتابی دارای لنز رنگی زرد روشن برای شرایط کم نور ایده آل است. بنابراین وقتی آسمان پوشیده از ابر است یا اگر سحر یا قبل از گرگ و میش به بیرون می روید ، این رنگ لنز بهترین انتخاب است. در ماه های سردتر ، صبح ها بسیار تاریک تر است و خورشید خیلی زود غروب می کند ، و این باعث می شود لنزهای زرد برای شما عالی باشد.

اما اگر در یک بعد از ظهر روشن برای بیرون قدم زدن در پارک می روید و به تماشای تمام رنگ های زیبا روی درختان می پردازید ، توجه داشته باشید که رنگ زرد می تواند باعث تغییر شکل رنگ شود.

با این عینک های آفتابی Ray-Ban RB3025JM AVIATOR که فتوکروماتیک نیز هستند ، به خوبی وضوح رنگ ها برای شما جلوه کند.

لنزهای قرمز / صورتی

لنزهای قرمز / صورتی:

برای شرایط آب و هوایی قابل تغییر خوب است، و بد برای درک رنگ.

عینک آفتابی دارای لنز های رنگی قرمز و صورتی کاملاً مناسب است. اگر از شرایط آب و هوایی اطمینان ندارید (مشکلی معمول در زمان پاییز با تهدید باران) ، این موارد ایده آل هستند. آنها نه تنها می توانند به راحتی با نورهای مختلف سازگار شوند ، بلکه راحت ترین آنها  برای استفاده در طولانی مدت میباشد. رنگ قرمز نیز شناخته شده است برای جلوگیری از نور آبی ، که وضوح بصری و کنتراست را بهبود می بخشد.

اگر چشمان حساسی دارید یا می خواهید ساعتهای زیادی را در فضای باز بگذرانید ، یک انتخاب بسیار راحت است. به این عینک های آفتابی Fendi نگاه کنید. شیک و در عین حال کاربردی.

لنزهای سبز و خاکستری

مزایای عینک آفتابی با لنزهای سبز / خاکستری در فصل پاییز :

عینک آفتابی با لنز سبز و  عینک آفتابی با لنز خاکستری مناسب برای دقت رنگ، و بد برای نور بسیار کم. به طور کلی ، لنزهای سبز و خاکستری برای اکثر شرایط نوری بسیار مناسب هستند. اگر در هنگام پاییز و زمستان در ساعات تاریکی غروب حرکت می کنید ،لنزهای زرد روشن گزینه وضعیت بسیار بهتری را برای وضوح دید شما ایجاد می کند.

یکی از بزرگترین مزایای لنزهای سبز یا لنزهای خاکستری دقت رنگی است که می گیرید. برای ورزشهای زمستانی مانند اسکی ، این شرایط تفاوت ایجاد می کند.

رنگ های سبز و خاکستری به ویژه برای روزهای بسیار روشن بسیار خوب عمل می کنند ، بنابراین برای کسانی که در پاییز پیاده روی می کنند در پارک هنگامی که خورشید در حال غروب است ، بسیار مناسب میباشد که در عین حال مراقبت از سلامت چشمان شما دید شما رو در زمان پیاده روی کاهش نمیدهد.

 

لنزهای نارنجی و کهربایی

لنزهای نارنجی / کهربایی:

برای شرایط مه آلود خوب است و بد برای نور بسیار روشن. یکی از سخت ترین شرایط آب و هوایی که مسافران و رانندگان در اوقات پاییز باید با آن دست و پنجه نرم کنند شرایط مه آلود است. اما لنزهای نارنجی و کهربا در واقع می توانند وضوح دید را بهبود بخشند. اگر هوا بسیار بسیار مه آلود است ، این رنگ لنز را انتخاب نمایید.

به طور کلی ، رنگ نارنجی و کهربا برای شرایط ابری که در ماه های اکتبر ، نوامبر ، دسامبر و ژانویه تجربه می کنیم مفید است. و کهربا های تن میانی حتی می توانند در انعکاس نور آبی و افزایش تعریف سایه کمک کنند. (این امر باعث می شود انتخاب خوبی برای فعالیت های بیرون و برخی از ورزش ها باشد)

در آخر به این نکته مهم در مورد استفاده کردن از عینک آفتابی در فصل پاییز توجه کنید، تابش شدید باران

باور کنید یا نکنید ، چیزی به نام تابش باران وجود دارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که نور خورشید از جاده ها یا ساختمانهای خیس خیره شود. و بدیهی است که در طول پاییز ، احتمال باران بیشتر است. تابش خلوص باران می تواند شما را از حالت خم شدن یا خستگی چشم خود سردرد کند.

آیا این وبلاگ (آیا در فصل پاییز باید از عینک آفتابی استفاده نمایید؟) را  مفید دیدید؟ اگر بله ، پس برای فصل پاییز میتوانید عینک آفتابی خوبی بخرید و فراموش نکنید که عینک های آفتابی با لنزهای قهوه ای را حتما تهیه نمایید زیرا آنها برای شرایط نور پاییزی بسیار مناسب هستند. با تشکر از وقتی که برای مطالعه این وبلاگ صرف نموده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *