آموزشی

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟

اگر تمایل دارید تا بدانید میتوانیم چه کنیم تا شیشه عینک ما بخار نکند با ما تا انتهای این وبلاگ لطفا همراه باشید:

۱۱ نکته مهم در مورد نحوه استفاده و زدن ماسک بدون این که عینکتان بخار بگیرد، و یا دچار تنگی نفس شوید یا استفاده کردن مداوم از ماسک سبب ایجاد درد، برای گوش شما شود. زدن ماسک و یا پوشاندن صورت به طرز صحیح، در زمان هایی که در محیطی پر خطر یا کم خطر حضور دارید بسیار امری مهم میباشد و به تمامه افراد در هر رده سنی که هستن توصیه می شود.

بسته به جایی که زندگی می کنید، در شرایط فعلی استفاده از پوشش صورت یا ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی و در برخی فضاهای عمومی ممکن است امری اجباری شده باشد، بنابراین این امر به یک سبک اساسی در زندگی روزمره همه ما تبدیل شده است. اما اگر اهل استفاده از عینک طبی یا عینک آفتابی هستید، احتمالاً هنگام استفاده از ماسک صورت با مسئله مه آلود شدن (بخار گرفتن) عینک مواجه شده اید.

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟

تفاوت ماسک با پوشش صورت چیست؟

پوشش صورت ابزاری است که معمولاً از پارچه ساخته می شود و می توان از آن برای پوشاندن دهان و بینی در ملاعام مورد استفاده قرار گیرد و از طریق آن می توانید با خیالی راحت تر نفس بکشید. برخی از پوشش های رایج صورت شامل بانداژ، روسری، روکش های مذهبی (چفیه) و همچنین ماسک های طبی و پارچه ای و پزشکی است. امری لازم و واجب برای همه ما میباشد تا در این دوران کرونا از دستور العمل های دولت در مورد استفاده از پوشش های صورت و تمامی محدودیت هایی که تعیین میکنند پیروی بکنیم.

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟

برای افرادی که عینک دارند، و مجبور به استفاده مداوم در طول روز از عینک هستند، استفاده از ماسک منجر به مه آلودگی ( بخار گرفتن) عدسی های عینک می شود که این اتفاق منجر به کاهش میزان بینایی و دید افراد عینکی میشود. دلیل پیش امدن این اتفاق این است که، هنگامی که نفس می کشید، نفس گرم شما به سمت بالا و بالای ماسک شلیک میشود. هنگامی که به لنز سرد برخورد می کند ، نفس خنک می شود ،و سبب تشکیل بخار آب یا همان مه زدگی بر روی عدسی های عینک می شود.

که باعث میشود ماممجبور باشید مرتباً عینک خود را پاک کنیم و مجدداً بر روی صورتمان عینکمان را قرار دهیم. بنابراین جلوگیری یا به حداقل رساندن مه گرفتگی نکته ای مهم میباشد. در این وبلاگ ( چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ) چند نکته وجود دارد که به آن در ادامه اشاره خواهیم کرد:

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟

۱- استفاده کردن از اسپری بخار زدایی

شما می توانید از اسپری مه شکن استفاده کنید که بخار بر روی عینکتان کاملاً خشک شود. اما اطمینان حاصل کنید که این اسپری که قصد استفاده از آن را دارید با نوع لنز یا پوشش های موجود بر روی لنز شما حتما سازگار باشد.

۲- استاده کردن از کف اصلاح صورت

 یک لایه نازک از کف اصلاح صورت را به قسمت داخلی عینک خود بمالید، سپس آن را به آرامی پاک کنید. لایه نازک کف اصلاح باقیمانده از لنزها در برابر گرفتن رطوبت (بخار) بر روی خود محافظت می کند.

۳- استفاده کردن از صابون و آب

عینک های خود را با آب و صابون بشویید ، سپس آنها را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید. این نوع پارچه به طور معمول برای خشک کردن هر مدل عینکی قابل استفاده میباشد. همچنین می توانید از اکثر متخصصان بینایی یا مغازه های عینک فروشی پارچه های میکروفیبر ارزان قیمت را خریداری کنید. ترکیب آب و صابون باعث کاهش کشش سطح عینک می شود و از چسبیدن بخار به لنزها (عدسی های عینک) جلوگیری می کند.

۴- شکاف ماسک های مورد استفاده خود را ببندید

پل بینی را در بالای ماسک خود به صورت خود قالب بزنید تا شکافی که باعث می شود هوای گرم و مرطوب از دماغ و دهان شما خارج میگردد و سبب ایجاد بخار بر روی عدسی های عینکتان میشود، کاهش یابد.

استفاده از نوار های جراحی

۵- استفاده از نوار های جراحی

برخی از متخصصان بهداشت از نواری استفاده می کنند که مخصوص استفاده روی پوست است. به این صورت که در فاصله مابین ماسک و عینکتان زده میشود تا شکاف بین ماسک و عینک را پوشش بدهد. می توانید یک رول از این نوار ها را بصورت آنلاین یا از داروخانه مطمئن خریداری نمایید.

استفاده کردن از دستمال مرطوب

۶- استفاده کردن از دستمال مرطوب

یک دستمال را برداشته و آن را کمی مرطوب کنید، آن را جمع کنید و زیر لبه بالایی ماسک قرار دهید، این کار از ایجاد بخار بر روی عدسی عینک جلوگیری مینماید و امری بسیار آسان میباشد.

۸- ماسک اطراف بینی خود را ایمن کنید

ایمن سازی ماسک در اطراف بینی راه دیگری برای محدود کردن میزان فرار بخارات نفس به سمت بالا میباشد. سعی کنید ماسک خود را به سمت بالای بینی خود حرکت دهید (اگر این کار برای شما راحت است) اگر نمیتوانید،بیشتر به سمت بالا متمایل کنید با استفاده از یک تکه کوچک نوار جراحی، ماسک را روی پل بینی خود محکم کنید. این کار کمک می کند تا یک فضای محکم بین میان فضای دماغ،ماسک و عینکتان ایجاد کنید تا از حرکت بخار نفس شما به سمت بالا ( عدسی های عینکتان) جلوگیری کند.

۹- اگر فکر می کنید سایز ماسک شما خیلی بزرگ است؟

اگر سایز ماسک شما کاملاً مناسب با فرم صورتتان نیست ، می توانید به راحتی خودتان آن را تنظیم کنید. اگر حس میکنید ماسکتان بعد از قرار گرفتن بر روی صورتتان (حلقه های گوش) به صوت شل قرار میگیرد، سعی کنید آنها را به شکل X ‘بپیچانید و سپس آنها را در اطراف گوش خود قرار دهید.

با زدن گره های ریز بر روی انتهای نخ های ماسک خود،

یا با زدن گره های ریز بر روی انتهای نخ های ماسک خود، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که ماسک به صورت شما نزدیک شود – فقط مطمئن شوید که آنها را آنقدر محکم نبندید که در پشت گوش هایتان احساس درد شدید نمایید و لکه های قرمز ایجاد شود.

۱۰ – سعی کنید به سمت پایین ماسک را نفس بکشید

به جای اینکه با ماسک خود بازی کنید و سعی کنید آن را تنظیم کنید ، ممکن است متوجه شوید که تغییر جهت بازدم به همان اندازه میتواند به شما برای حل مشکل تشکیل بخار بر روی عدسی های عنک کمک کند. در این مرحله شما باید سعی کنید، برای جلوگیری از بخار گرفتن عدسی های عینک، سعی کنید هنگام عمل بازدم، هوا را به سمت پایین فشار دهید.

عینک خود را تنظیم کنید

۱۱ – عینک خود را تنظیم کنید

ممکن است کمی متناقض به نظر برسد ، اما با فشار دادن عینک کمی به پایین بینی ، فضای بیشتری بین لنزها و چشم های شما ایجاد می شود ، این امر باعث می شود هوای بیشتری در گردش باشد و تنفس شما، از ایجاد بخار بر روی عدسی های عینک باز دارد.

برخی نکات مهم که میتواند در این دوران کرونا برای حل مشکل شما کمکی باشد

چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟

از ماسک پوشیدن احساس اضطراب می کنم. چه می توانم بکنم؟

استفاده از ماسک ممکن است احساس اضطراب در شما ایجاد شود یا نفس کشیدن در حالت عادی برای شما دشوار باشد ، به خصوص اگر تازه ماسک استفاده کنید. خوشبختانه ، سازمان بهداشت جهانی و دیگران می گویند هیچ مدرکی وجود ندارد که ماسک صورت باعث کاهش  میزان اکسیژن خون یا افزایش سطح دی اکسید کربن در خون برای فعالیت های عادی روزمره میشود.

اگر هنگام استفاده کردن از ماسک احساس اضطراب می کنید، در اینجا چند نکته آورده شده است:

  • در خانه تمرین کنید

چند دقیقه قبل از خروج از خانه از ماسکتان در محیط خانه استفاده کنید تا به همراه داشتن ماسک بر روی صورتتان عادت کنید. تنفس خود را آهسته و آرام ، با استنشاق و بازدم کندتر و طولانی تر ،تنطیم نمایید.

  • ماسک دیگری را امتحان کنید

اگر هنوز احساس می کنید تنفس کردن در زمانی که ماسک بر روی صورت دارید دشوار است ، ماسک دیگری را امتحان کنید. برخی اوقات ماسک مورد استفاده ما ممکن میباشد بعد از طی ساعاتی دچار آلودگی یا کثیفی شده باشد، یا از همان لحطه اول که از ماسکی استفاده مینمایید، حسی خوش آیندی را در شما ایجاد ننماید. در این صورت بهتر هست که ماسکتان را تعویض نمایید.
طبق تحقیقات جدید برخی از محققان معتقدن عمر مفید استفاده کردن از ماسک ها مابین چهار تا شش ساعت میباشد. فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت امیدوار میباشد که تمامی افراد در سرتاسر جهان از بلاهایی همچون کرونا در امان باشند. امید بر این است که خواندن این وبلاگ ( چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ) برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. وبلاگ چه کنیم شیشه عینک بخار نکند ؟؟؟ با کمی تغییر از وبسایت theconversation گرفته شده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *