آموزشی

مراقبت از چشم ها در طول همه گیری ویروس کرونا

مراقبت از چشم ها در طول همه گیری ویروس کرونا

مراقبت از چشم ها در طول همه گیری ویروس کرونا :

در این وبلاگ سعی داریم نکاتی را اشاره نماییم در ضمینه مراقبت کردن بیشتر از چشم ها در دوره همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) :

مراقبت های پیشگیرانه ممکن است در طی همه گیر

مراقبت های پیشگیرانه ممکن است در طی همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) به تأخیر بیفتد ، اما درمان اورژانسی  چشم ها به همان اندازه همیشه دارای اهمیت میباشد. در اینجا نحوه محافظت از چشمان شما آورده شده است، و  به شما میگوییم چه موقع به مراقبت فوری از سلامت چشم هایتان و مراجعه نمودن به چشم پزشک یا پزشکی دیگر احتیاج خواهید داشت.

آیا کرونا ویروس می تواند از طریق چشم پخش شود :

ویروس Corona باعث بیماری خفیف تا شدید تنفسی می شود. دارای علائمی مانند تب ، سرفه و تنگی نفس میباشد و می تواند ۲ تا ۱۴ روز پس از مواجهه فرد به این ویروس این علایم در فرد مبتلا شده ظاهر شود. افراد مبتلا به عفونت های شدید می توانند دچار ذات الریه شوند و از عوارض بیماری جان خود را از دست دهند.

ویروس Corona باعث بیماری خفیف تا شدید تنفسی می شود. دارای علائمی مانند تب

محدود کردن قرار گرفتن چشمان در معرض خطر های ویروسی می تواند به سلامت ما کمک کند.

به همین دلیل است: وقتی فرد بیمار سرفه می کند یا صحبت می کند ، ذرات ویروس می توانند از دهان یا بینی خود را به صورت فرد دیگر اسپری کنند. به احتمال زیاد این قطرات را از طریق دهان یا بینی خود استنشاق می کنید ، اما می توانند از طریق چشمان شما نیز وارد بدنتان شوند.

همچنین می توانید با لمس کردن چیزی که ویروس روی آن وجود دارد – مانند یک میز یا سطح آلوده – و سپس لمس کردن چشمان خود آلودگی را به بدنتان وارد کنید. مراقبت های معمول از چشم ممکن است در طول همه گیری این ویروس به تأخیر بیفتد.

از نظر حفظ سلامتی و ایمنی همه افراد ، از کلینیک های چشم خواسته شده است که به جز مراقبت های فوری یا اورژانسی ، بیماران را در طول همه گیری های کرونا ویروس پذیرش نکنند.

این امر به دو دلیل اهمیت دارد:

محدود کردن تماس پزشکان و بیماران برای کاهش شیوع کرونا ویروس مهم است. کل ملت باید لوازم پزشکی یکبار مصرف حیاتی (مانند ماسک و ماسک صورت) را حفظ کنند تا بتوانند در بیمارستان هایی که در حال حاضر به آنها بیشترین نیاز را دارند استفاده شود.

برخی مشکلات  چشمی ساده میتوانند بدون مراجعه به کلینیک های چشم پزشکی قابل درمان باشند.

 ممکن است از مراجعه به مطب پزشک در طول همه گیری ، احساس عصبی شدن کنید.

 اما درمان در موارد اضطراری چشم نباید به تأخیر بیفتد.

مطمئن باشید که چشم پزشکان ، مانند همه متخصصان پزشکی ، دستورالعمل های بهداشتی و ضد عفونی دقیق را دنبال می کنند.

 چشم پزشکان برای درمان مشکلات فوری چشم ، انجام تزریق چشم و ارائه مراقبت های اساسی در دسترس هستند.

موقعیت های زیر در اسرع وقت با چشم پزشک یا پزشک

 در موقعیت های زیر در اسرع وقت با چشم پزشک یا پزشک دیگر خود تماس بگیرید:

 •  شما دژنراسیون ماکولا یا رتینوپاتی دیابتی دارید و به طور منظم تزریق چشم انجام می شود.
 •  شما متوجه تغییر در دید خود می شوید (مانند نقاط تار ، موج دار یا خالی در زمینه بینایی).
 •  شما حتی اگر به نظر جزئی باشد ، آسیب دیدگی چشم را تجربه می کنید.
 •  شما متوجه تعداد زیادی شناور جدید یا چشمک می زنید.
 •  شما ناگهان بینایی خود را از دست می دهید.
 •  درد چشم ، سردرد ، قرمزی چشم ، حالت تهوع و استفراغ دارید.

اگر به طور حضوری در دوران کرونا ویروس به کلینیک مراجعه کرده اید ، انتظار دارید در معاینات چشم و مراحل درمانی تغییراتی ایجاد کنند.

پس قبل از حضور به این نکات توجه ویژه داشته باشید:

 • کلینیک ممکن است از شما بخواهد به جای اینکه در اتاق انتظار معمولی باشد ، در بیرون یا در اتومبیل خود صبر کنید.

 (این امر برای محافظت از شما ، سایر بیماران و کارمندان دفتر در معرض احتمال ویروس در مناطق شلوغ انتظار است)

 •  در کلینیک ها احتمالاً تعداد افرادی که وارد می شوند محدود شده است.
 • اگر نیازی نیست کسی در آنجا  همراهتان باشد ، لطفاً کسی را به عنوان همراه با خود به کلینیک نبرید.
 •  پزشک چشم شما ممکن است از یک محافظ پلاستیکی مخصوص تنفس در دستگاه لامپ شکافی که از آن استفاده می شود، برای نگاه به چشم شما استفاده کند.
 •  آنها همچنین ممکن است ماسکی را با یک سپر پلاستیکی بر روی چشم خود بپوشند.
 •  پزشک ممکن است از شما بخواهد تا بعد از کامل شدن معاینه چشم منتظر صحبت باشید. سپس آنها می توانند با شما صحبت کنند و به سؤالات شما پاسخ دهند

با رعایت این موارد احتیاطی از خود و تیم مراقبت از چشم محافظت کنید:

 • اگر سرفه یا تب دارید ، یا با کسی که این علائم را داشته است در تماس تنگاتنگی بوده اید ، باید قبل از موعد با مطب پزشک خود تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید.
 • اگر ملاقات شما اضطراری نیست ، ممکن است نیاز به ماندن در خانه داشته باشید.
 • در صورت بیمار شدن ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که یک پوشش محافظ یا ماسک بپوشید و در یک اتاق خاص و به دور از سایر بیماران صبر کنید.
 •  اگر در طول طمانی که در مطب پزشکتان هستید، نیاز به سرفه یا عطسه دارید ، از میکروسکوپ و لوازم پزشکی که در اطرافتان وجود دارن فاصله بگیرید.
 •  در زمان عطسه یا سرفه کردن حتما صورت خود را بر روی بازوی خود دفن کنید یا صورت خود را با دستمال بپوشانید.
 • دست های خود را به طور مکرر با آب و صابون سریع بشویید.

 چگونه به خود و دیگران کمک کنیم :

کارشناسان می گویند محافظت از چشم شما – و همچنین دست و دهان شما – می تواند باعث کاهش سرعت احتمال ابتلا به ویروس کرونا شود.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که اگرچه نگرانی زیادی در مورد کرونا ویروس وجود دارد ، اما اقدامات احتیاطی و عقل سلیم می تواند خطر آلودگی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بنابراین ، دستان خود را زیاد بشویید ، از بهداشت لنزهای تماسی خود به خوبی پیروی کنید و از لمس یا مالش بینی ، دهان و به ویژه چشم خودداری کنید. »

همه گیری ویروس کرونا

سونال تولی ، پزشک چشم ، سخنگوی آکادمی چشم پزشکی آمریکا می گوید:

 • کرونا ویروس ممکن است باعث ایجاد چشم صورتی شود ، بنابراین از تماس با ترشحات چشم خودداری کنید.

اگر کسی را با چشم صورتی می بینید ، وحشت نکنید. این بدان معنا نیست که شخص مبتلا به کرونا ویروس شده است.

اما یک مطالعه جدید در چین نشان می دهد که تا یک سوم از بیماران بستری شده با کرونا ویروس مشکلات چشمی مانند چشم صورتی ویروسی یا داشتن التحاب چشمی  را تجربه می کنند. توجه به این نکته مهم است که بدانید ویروس می تواند با لمس مایعات از چشم فرد آلوده یا اشیاء دارای مایعات پخش شود.

 • اگر لنزهای تماسی می پوشید ، مدتی به عینک تغییر دهید.هیچ مدرکی مبنی بر پوشیدن لنزهای تماسی وجود ندارد که خطر ابتلا به کروناویروس را افزایش می دهد.دکتر تولی خاطرنشان می کند ، اما پوشیدگان لنزهای تماسی بیش از حد متوسط ​​چشم خود را لمس می کنند.تعویض عینک برای لنزها می تواند باعث کاهش تحریک شود و شما را مجبور به مکث قبل از لمس چشم کند.

اگر همچنان پوشیدن لنزهای تماسی را ادامه می دهید ، این نکات بهداشتی را دنبال کنید.

 • پوشیدن عینک ممکن است یک لایه محافظت کند.
 •  لنزهای تصحیحی یا عینک آفتابی می توانند چشم شما را از قطرات تنفسی آلوده محافظت کنند. اما آنها ۱۰۰٪ امنیت ارائه نمی دهند.
 •  اگر مراقب یک بیمار یا یک فرد بالقوه در معرض مراقبت هستید ، عینک های ایمنی ممکن است دفاع قوی تری ارائه دهند.
 • از مالیدن دستانتان به چشمانتان حتما خودداری کنید. همه ما این کار را می کنیم. و مدام میتوان گفت که دستانمان با چشمانمان در تماس میباشند. در حالی که شکستن این عادت طبیعی دشوار است ، انجام این کار خطر عفونت را کاهش می دهد.
 •  اگر احساس خارش یا مالیدن چشم خود و یا حتی برای تنظیم عینک خود احساس می کنید ، به جای انگشتان خود از یک بافت استفاده کنید.
 • خشکی چشم می تواند منجر به ساییدگی بیشتر شود ، بنابراین در نظر بگیرید قطرات مرطوب کننده را به روال عادی که همیشه استفاده مینمایید به چشم خود اضافه کنید.
 •  اگر به هر دلیلی مجبور هستید چشمان خود را لمس کنید – حتی برای تجویز داروی چشم – دستان خود را ابتدا با آب و صابون حداقل ۲۰ ثانیه بشویید.
 • همیشه دسته عینک خود را با مواد شوینده ای که به فریم عینکتان آسیب نمیزند تمیز کنید و عینک آفتابی یا عینک طبی تان را به دست کسی ندهید تا به صورت خود بزند حتی برای لحظه ای کوتاه .

نحوه درست شستن دستها

این وبلاگ ترجمه شده از وبلاگ مربوط به این سایت میباشد. با تشکر از وقتی که بابت مطالعه این وبلاگ (مراقبت از چشم ها در طول همه گیری ویروس کرونا ) گذاشتید. در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی های بیشتر میتوانید با واحد پشتیبانی ریبن مارکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *