آموزشی

۶ نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک

6 نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک

مراقبت و نگهداری از عینک را تنها با ذکر ۶ نکته ساده در این وبلاگ میخواهیم به شما عزیزان آموزش دهیم :

شما زمان زیادی را برای پیدا کردن عینک آفتابی اورجینال یا عینک طبی مناسب خودتان اختصاص می دهید. شما در یک الگو خاص یا رنگی که کاملاً بیانگر زیبایی شما باشد، به دنبال فریم مناسب خودتان هستید. با صبر و شکیبایی منتظر می شوید که عدسی هایتان تعبیه شوند و با شما تماس گرفته شود و بگویند عینک جدید شما آماده است. آیا نمی خواهید هر کاری که می توانید انجام دهید تا این عینک تا حد ممکن دوام بیاورد؟

نکاتی برای مراقبت و نگهداری از عینک های طبی و آفتابی

در اینجا چند نکته عالی در مورد چگونگی مراقبت و نگهداری صحیح از عینک شما که به حفظ کیفیت عینکتان کمک خواهد کرد آورده شده است:

شستشو با آب تمیز

۱- شستشو با آب تمیز

ابتدا دستان خود را به طور صحیح و درست بشویید، این نکته حائز اهمیت میباشد که دستان خود را از هرگونه آلودگی ، زباله یا هر چیز دیگری که ممکن است هنگام تمیز کردن آنها به لنزهای شما منتقل شود، تمیز کنید. و سپس عینک های خود را با آب تمییز بشویید. حتی ذرات ریز گرد و غبار و خاک می توانند روی لنز شما قرار بگیرند و اگر با دستمال یا وسیله ای دست بر روی عدسی ها بکشید، انجام این عمل می تواند میتواند باعث سابیده شدن عدسی و ایجاد خط و خش بر روی عینک شما شود.

6 نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک

۲- عینک خود را با دقت اسپری کنید

اگر قصد استفاده از مواد شیمیایی، اسپری یا پاک کننده هایی را دارید که به طور خاص برای تمیز کردن لنز های عینک ساخته شده اند را دارید. هرگز از پاک کننده های خانگی مانند Windex استفاده نکنید ، زیرا این مواد شیمیایی حاوی آمونیاک هستند ، که در واقع هر نوع روکش روی لنز را از بین می برد.

از دستمال مناسب و مخصوص پاک کردن عدسی های عینک استفاده کنید

۳- از دستمال مناسب و مخصوص پاک کردن عدسی های عینک استفاده کنید

هرگز از حوله های کاغذی ، دستمال کاغذی یا الیاف زبر برای خشک کردن لنزهای خود استفاده نکنید. همه این مواد ، صرف نظر از اینکه چقدر روی پوست شما نرم است ، دارای یک سطح بافتی هستند و به راحتی می توانند لنزهای شما را خراش دهند. همچنین از استفاده کردن از دم پیراهن برای گاک کردن عدسی های عینکتان خودداری کنید. اگر جنس لباستان ۱۰۰٪ پنبه نباشد، الیاف موجود در پارچه به مرور زمان لنز های عینک شما را خراشیده می کنند.

الیاف لباس همچنین ممکن است که خاکی روی سطح خود داشته باشد ، به این معنی که  باقی مانده گرد و غبار به لنزهای شما منتقل می شود، و در هنگام تمییز کردن عدسی ها باعث از بین رفتن لایه رویی عدسی شده و خطوط ریزی را ایجاد نماید.

گیره های مخصوص فریم عینک

۴- گیره های مخصوص فریم عینک

قاب های عینک خود را با گرفتن قطعه ای که از روی پل بینی عبور می کند، به طرز صحیح نگه دارید. این کار باعث می شود تا هنگام تمیز کردن ، قاب عینکتان را خم نکنید. شیشه های خم شده می توانند بر فضایی که با عینک خود می بینید (محیط پیرامون) تأثیر منفی بگذارد. به علاوه ، اگر فریم های شما از فرم خم شده باشد، بیشتر احساس نا خوشایند میتوانند برای شما ایجاد نمایند.

6 نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک

۵- برای مراقبت و نگهداری از عینک حتما عینکتان را در قاب مخصوص خود قرار دهید

هنگامی که از عینک آفتابی یا عینک طبی خود استفاده نمی نمایید  ، عینک خود را حتما داخل کیف مناسب خودش قرار دهید. این تنها راهی عالی برای دور نگه داشتن گرد و غبار از عینک های طبی یا آفتابی شما نیست ، بلکه میتواند از خراشیدن ، خم شدن یا شکستن عینک شما محافظت کند.

۶- به محل قرار دادن عینک توجه ویژه نمایید

هرگز عینک خود را بر روی سر و موهایتان و یا پشت گردنتان قرار ندهید. حتما در اجتماع مشاهده کرده ایم یا شاید خودمان هم این عمل اشتباه را انجام داده ایم که عینکمان را در زمان خستگی به جای اینکه درون کیف خود قرار دهیم بر روی سرمان یا پشت گردنمان قرار میدهیم.

6 نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک

مشکل انجام این کار چیست؟؟؟

وقتی عینک مان را در فضایی که ثابت نمی باشد، قرار میدهیم، احتمال افتادن عینک از روی سرمان بسیار زیاد میباشد. لازم هست که عینک خود را به صورت درست در کیف مخصوص خودش قرار دهید. زیرا در زمانی که به صورت صحیح در جای خود قرار نگیرد، به دلیل لق زدن در فضای خالی موجود در کیف، ممکن است با کوچک ترین ضربه ای که وارد میشود فریم از حالت طبیعی خود خارج شود.

دلیل مهم دیگر برای قرار ندادن عینک بر روی سر یا پشت گردن میتواند این باشد که ممکن هست دسته های عینک بعد از مدتی باز تر شوند و آن حالت کیپ و محدود در حرکت خود را از دست بدهند.

خوب هست به این نکته نیز توجه نمایید که معمولا موی سر چرب میباشد، و یا اگر به موهای خود اسپری مو یا ژل یا چسب مو زده باشید این مواد ممکن است بر روی عدسی عینکتان در صورت تماس بنشیند و لکه های چرب بر روی عینکتان قرار بگیرد، که تمیز کردن این لکه ها کاری ضروری و واجب میباشد.

به این نکات ریز اما بسیار مهم توجه نمایید:

شستن حداقل یک بار در روز عدسی عینک، میتواند که عدسی عینک تان را در وضعیت مطلوب خود قرار دهد. زیرا عینک شما هرچه تمیز تر باشد،  باعث میشود که چشمان شما نیز کم تر خسته شود، نسبت به زمانی که عدسی های عینک شما کثیف میباشد، و میخواهید از بین لکه ها، گرد و غبار نشسته بر روی عدسی عینکتان محیط اطراف را دیدن کنید.

شستشوی عینک با آب ولرم

این نکات مهم و تکمیلی را دنبال کنید تا با مراقبت و نگهداری درست از عینک هایتان، طول عمر عینک محبوبتان افزایش بیابد.

عینک های خود را به آرامی زیر آب ولرم بشویید. با این کار گرد و غبار و بقایایی که احتمالاً لنزهای شما را در طی مراحل تمیز کردن خراشیده می کند را از بین می برد. یک قطره کوچک از مایع ظرفشویی بدون لوسیون را روی هر لنز بمالید. مایع شست شو را به نوک انگشتان خود اضافه کنید. از شستن عدسی ها با مایع ظرفشویی حاوی لوسیون خودداری کنید.

زیرا این امر می تواند باعث ماندن ذراتی در لنزهای شما باشد. در هنگام شستشو هر دو لنز و تمام قسمتهای قاب خود را به آرامی مالش دهید. عینک خود را کاملاً بشویید و توجه کنید که هیچ ماده شوینده ای بر روی لنز ها به جا نماند سپس آب اضافی را از بین ببرید و با یک حوله بدون پرز حتما عدسی های عینک خود را خشک نمایید.

با تشکر از وقتی که برای خواندن این وبلاگ ( ۶ نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از عینک ) در صرف نموده اید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نطری میتوانید برای ما دیدگاه خود را ارسال نمایید، یا با واحد پشتیبانی فروشگاه ریبن مارکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *