آموزشی

چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ (بخش دوم)

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

این، دومین بخش از راهنمای انتخاب یک عینک آفتابی خوب در وبلاگ ریبن مارکت است. در این راهنما به این مسئله پی خواهیم برد که چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ که به نیازهایمان پاسخ دهد.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

استفاده از عینک آفتابی را به عادتی روزانه تبدیل کنید

در طول سال هر وقت که بیرون از خانه هستید از عینک آفتابی استفاده کنید. در روزهای ابری، با نزدن عینک آفتابی چشمان خود را در معرض اشعه یووی خورشید قرار می دهید و این مورد بسیار خطرناک است.

استفاده از عینک آفتابی برای کودکان ضروری است. به گفته محققان بیماری های چشمی کودکان، استفاده از عینک آفتابی در دوران بچگی می تواند از بیماری های چشمی در آینده جلوگیری کند. به علت اینکه چشمان کودکان هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است می تواند آسیب پذیرتر باشد. قدم اول برای جلوگیری از آسیب های چشم از نور خورشید، انتخاب صحیح یک عینک آفتابی مناسب است. در اینجا مواردی را جهت انتخاب بهتر به شما پیشنهاد می دهیم

یک عینک آفتابی خوب

دنبال عینک هایی بگردید که بتوانند در مقابل اشعه UVA/UVB مقاوم باشند

عینکی که انتخاب می کنید باید حتما بتواند از چشمان در برابر اشعه ماورابنفش خورشید محافظت کند. باید دنبال لیبل یا برچسبی بگردید که یکی از موارد زیر را ذکر کرده باشد : – جلوگیرنده ۹۹٪ یا ۱۰۰٪ اشعه UV خورشید
(Lenses block 99% or 100% of UVB and UVA rays) – این مورد مربوط به استانداردی است که موسسه استاندارد سازی کشور آمریکا ارائه کرده است.
(Lenses meet ANSI Z80.3 blocking requirements)

این مورد توضیح می دهد که چشمان شما دربرابر کمترین اشعه آفتاب هم محافظت می شود. (UV 400 protection)

یک عینک آفتابی خوب

یک عینک آفتابی خوب وعدسی با رنگ مناسب انتخاب کنید 

پوشش جلوگیرنده اشعه یووی کاملا روشن و بی رنگ است پس لزوما تیرگی یا روشنی عدسی ها تاثیری در میزان جذب اشعه ندارد و نقش اصلی را در دیدن شما ایفا نمی کند. لنزهای زرد و سرخ سبب بروز مشکل در تشخیص رنگ های چراغ راهنمایی می شوند. عدسی هایی با رنگ طوسی، سبز و قهوه ای سبب به حداقل رسیدن شکست نور می شوند و بهترین انتخاب برای زمان رانندگی هستند.

لنزهای پلاریزه را انتخاب کنید اگر قرار است زمان زیادی را در نزدیکی آب بگزرانید 
عدسی های پلاریزه بازتاب نور را با فیلتر کردن تشعشع آفتاب از سطح آب یا پیاده رو ازبین می برد. این نوع عدسی ها پیشنهاد مناسبی برای قایقرانان و اسکی بازان است.

یک عینک آفتابی خوب

همچنین برای کسانی که موقع رانندگی بازتاب نور از کاپوت ماشین آنها را آزار می دهد مناسب است. اما زمان استفاده از عینک های پلاریزه شما با خواندن صفحات موبایل، دستگاه جی پی اس، صفحات ATM بانک ها و مواردی از این قبیل مشکل خواهید داشت. همچنین دقت داشته باشید که پلاریزیشن و یووی پروتکشن با هم تفاوت دارد و وجود یکی دلیل بر بودن دیگری نیست.
زمان خرید حتما دقت داشته باشید که یووی پروتکشن ضروری ترین ویژگی یک عدسی است ولی پلاریزیشن یک ویژگی غیر ضروری قلمداد می شود. در زمان خرید حتما از فروشنده بخواهید تا یووی عدسی ها را برای شما تست کند. ( یک عینک آفتابی خوب ، عینکی هست که تمام این ویژگی ها را دارا باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *