آموزشی

بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی

بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی

انتخاب بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی 

نکات کلیدی در تهیه بهترین عینک های آفتابی و طبی

یافتن مجموعه ای مناسب از لنزها برای استفاده از آن است. بهترین عینک های آفتابی دارای لنزهایی هستند که به درستی متناسب با فرم چهره شما بوده و زیبا به نظر برسند و به تصحیح هرگونه بیماری چشمی شما کمک کنند. اما مهمتر از داشتن همه این ویژگی ها،خواسته از شما از یک عینک آفتابی خوب این است که از چشم شما در برابر تاثیرات مخرب پرتو های اشعه UV که بسیار میتواند مضر باشد محافظت کنند.

در انتخاب عدسی های عینک آفتابی سه عامل مهم وجود دارد که باید در نظر گرفت: مواد لنز ، رنگ لنز و درمان لنز.

بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی

مواد لنز

اولین لنزهای پلاستیکی ساخته شده از پلیمر پلاستیکی به نام CR-39 ساخته شده اند. لنزهای پلی کربنات بعداً در دهه ۸۰ معرفی شدند و تا به امروز متداول ترین ماده ای هستند که لنزهای عینک آفتابی از آن ساخته می شوند. لنزهای پلی کربنات بسیار محبوب هستند زیرا به طور قابل توجهی از لنزهای پلاستیکی استاندارد سبک ترند و همچنین در برابر ضربه مقاومت بیشتری دارند ، بنابراین در صورت برخورد و ضرب و شتم احتمال شکستن آنها کمتر است. اگر بهترین عینک آفتابی را برای کودکان یا فعالیت های ورزشی می خواهید ، به عنوان انتخاب یک ماده ، لنزهای پلی کربنات بسیار عالی هستند.

نمایه لنز

اگر از عینک آفتابی نسخه ای استفاده می کنید ، بهتر است مفهوم نمایه لنز را برای انتخاب بهترین گزینه برای خود درک کنید. شاخص لنز عددی است که میزان خم شدن نور ماده توسط لنز را توصیف می کند. به عبارت دیگر ، میزان ضخیم یا نازک بودن لنزهای خاص را بیان می کند.

ضریب شکست ، نسبت سرعت نور هنگام عبور از هوا به میزان عبور از ماده لنز است.

به این معنی که اگر شاخص لنز زیاد باشد ، می توان نتیجه گرفت که نور از مواد لنز با سرعت کمتری عبور می کند و پرتوهای نور را بیشتر خم می کند. از این رو ، این لنزها با مواد کمتر ، نازک تر و سبک تر ، همان عیب شکست را مانند لنزهای شیشه ای یا پلاستیکی با ضریب پایین یا معمولی اصلاح می کنند.

پلاستیک با شاخص بالا آخرین و بهترین نوع ماده ای است که برای لنزهای عینک آفتابی استفاده می شود. حتی از لنزهای پلی کربنات سبک تر ، نازک تر و صاف ترند.

در حقیقت ، اگر نسخه بسیار قدرتمندی داشته باشید ، ممکن است متوجه شوید که پلاستیک با شاخص بالا بهترین نوع ماده عینک لنز برای انتخاب بهترین لنزهای عینک آفتابی است. لنزهای با شاخص بالا باریک تر ، سبک تر و شیک تر هستند. اکثر لنزهای با شاخص بالا نیز کروی هستند ، آنها را باریک تر می کند و تا حد زیادی ظاهر “اشکال چشم” را از بین می برد.

ما در ریبن مارکت لنزهای اساسی را با شاخص ۱.۵ ارائه می دهیم. لنزهای نازک با شاخص ۱.۶۱ نسبت به لنزهای پایه ۲۵٪ نازک ترند. حتی لنزهای نازک تر با شاخص ۱.۶۷ نیز با لنزهای Arise Collective Clarity 8K در دسترس هستند.

بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی

سپس به تاج نگین عدسی های نازک با شاخص باورنکردنی ۱.۷۴ می رسیم. اینها تا حد ممکن نازک هستند (۳۵٪ نازک تر از لنزهای استاندارد) ، فوق العاده قوی هستند و با دید بسیار دلپذیری مشکلات بینایی را به درستی اصلاح می کنند.

 

رنگ لنز

اکثر مردم معتقدند که لنزهای تیره از محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش بهتری برخوردار هستند ، اما ممکن است تعجب کنید که رنگ لنزها هیچ ارتباطی با میزان محافظت شما ندارد. این بدان دلیل است که پوششی که مانع اشعه ماورا بنفش می شود در واقع شفاف است ، به این معنی که لنزهای تیره برای عینک لزوماً بیشترین محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش را ندارند.

هنگام انتخاب محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش ، با انتخاب بهترین عینک آفتابی برای شما کار کنید.

با این حال ، رنگ لنزهای عینک شما هنوز هم یک عامل مهم در عملکرد بصری است. برخی از رنگ ها برای فعالیت های خاص بیشتر مناسب هستند ، بنابراین هنوز جای بررسی دارد که کدام رنگ لنز برای عینک آفتابی شما مناسب است.

به طور کلی ، اگر به دنبال لنزهایی هستید که نور را کاهش دهند اما رنگ را تحریف نکنند ، لنزهای تیره انتخاب خوبی برای بهترین عینک های آفتابی هستند. اگر احتمال دارد تمام روز از عینک آفتابی استفاده کنید ، این لنزهای عینکی بسیار عالی خواهند بود.

لنزهای سبز عینک نیز برای استفاده در تمام طول روز مناسب هستند

لنزهای سبز عینک نیز برای استفاده در تمام طول روز مناسب هستند زیرا ضمن شفافیت بصری که بیشتر شبیه شباهت به بینایی طبیعی انسان است ، از چشم شما محافظت می کنند.

عدسی قرمز دارای مذایای بسیاری است

لنزهای رنگی قهوه ای یا کهربا دارای رنگ قرمز است که به عنوان تضاد رنگی شناخته می شود ، بنابراین برای ورزشها یا فعالیتهایی که درک دقیق عمق مهم است ، مانند تنیس ، ماهیگیری ، گلف و قایقرانی ، مناسب ترین حالت هستند.

افزایش رنگ فقط به لنزهای کاملاً رنگی گسترش نمی یابد. لنزهای انتقالی عینک که به آن لنزهای فتوکرومیک نیز می گویند ، موجود است.

مولکول های خاص موجود در این لنزها وقتی مستقیماً در معرض نور ماورا UV بنفش قرار می گیرند ، تیره می شوند و در صورت عدم قرار گرفتن در معرض نور ماورا UV بنفش مورد شفافیت قرار می گیرند ، اگر در خانه و خارج از خانه به طور مکرر جابجا شوید بسیار مناسب است. اگر می خواهید بهترین عینک آفتابی را برای انواع محیط ها انتخاب و استفاده نمایید، به احتمال زیاد لنزهای انتقالی مناسب شما باشند.

اگر در معرض نور و اشعه ماورا بنفش

اگر در معرض نور و اشعه ماورا بنفش و یا دارای مشکلاتی از لحاظ سلامت چشم هستید و پرتو های آفتاب به سلامت بینایی شما آسیبی وارد مینماید، این لنزها را توصیه می کنیم به عنوان مثال اگر آب مروارید یا دیابت دارید ، یا حساسیت به شرایط متضاد نور یا اخیراً در چشم خود تحت عمل جراحی قرار گرفته اید.

برای کودکان لنزهای فتوکرومیک بسیار مناسب هستند زیرا آنها زمان زیادی را در خارج از خانه بازی می کنند ، برای مدت بیشتری در معرض اشعه ماورا بنفش قرار می گیرند و چشم آنها هنوز کاملا رشد نکرده است.

درمان های لنز

یک لیست بی پایان از عدسی های لنز وجود دارد که می توانید روی لنزهای خود اعمال کنید ، مانند ضد خراش ، ضد تابش ، ضد انعکاس ، یک پوشش محافظ UV ، یک پوشش آینه ای یا حتی یک پوشش قطبی.

با این حال ، وقتی صحبت از آن می شود ، اگر در بهترین عینک های آفتابی سرمایه گذاری می کنید که می خواهید برای مدت طولانی دوام بیاورید ، بسیار توصیه می شود که لنزهایی را برای عینک هایی آفتابی یا عینک طبی انتخاب کنید که حداقل چهار نوع اول درمان لنز را داشته باشند.

عدسی های متنوع مناسب عینک طبی

یک پوشش ضد خراش تضمین می کند که لنزهای شما از خراشیده شدن و خراب شدن توسط سطوحی مانند شن و ماسه ، محتوای داخلی کیف یا آستین پیراهن شما جلوگیری می کنند (زیرا می دانید که همیشه در این صورت تمیز می شوند)

پوشش های ضد تابش خیره کننده ، ضد انعکاس و پلاریزه ، همگی کیفیت بینایی شما را افزایش می دهند و برای فعالیت هایی که زیر نور شدید آفتاب قرار خواهید گرفت (یعنی قرار گرفتن در معرض بیش از ۱۰ دقیقه) بسیار مناسب هستند و باید نور آن را کاهش دهید.

یک پوشش محافظ اشعه ماورا بنفش برای محافظت از چشم شما در برابر اشعه ماورا بنفش ضروری است ، لنزهای عینک آفتابی باید این پوشش را داشته باشند.

لنزهای آینه ای

لنزهای آینه ای نور را منحرف می کنند ، اما اغلب آنها برای اهداف زیبایی انتخاب می شوند ، بنابراین توصیه می شود لنزهایی را انتخاب کنید که از لنزهای ضد تابش ، بازتابنده و ضد خراش نیز استفاده کنند.

پوشش های آینه دار دارای پوشش نوری بازتابنده در قسمت خارجی لنز هستند. این ظاهر پوشیدن آینه های کوچک را به شما می دهد – که نه تنها جالب به نظر می رسد بلکه دارای مزایای عملکردی نیز می باشد.

عینک های آفتابی آینه ای بسیار شیک به نظر می رسند و نور بیشتری نسبت به لنزهای رنگی معمولی منعکس می کنند ، و در محیط هایی که ممکن است در معرض نور زیادی از سطح مانند آب و برف باشید ، مفید هستند. به همین دلیل است که بسیاری از عینک های آفتابی ورزشی دارای پوشش بازتابنده هستند.

عینک آفتابی پلاریزه انتخاب بسیار خوبی برای کسانی است که خود را در محیط هایی با سطح بازتابنده مانند آب و برف می بینند.

علم پشت عینک آفتابی قطبی این است که لنزهای موجود در آنها با مولکول هایی که در ردیف های افقی به صف شده اند ، پوشانده شده اند. آنها نوری را که در جهت افقی حرکت می کند جذب می کنند ، بنابراین تابش خیره کننده را از بین می برند و تضادهای رنگ را افزایش می دهند. این امر باعث می شود که چنین عینک های آفتابی برای ورزشکاران و افرادی که وقت زیادی را در خارج از منزل می گذرانند و می خواهند درک عمیق تری داشته باشند تا عملکرد خود را افزایش دهند ، یک انتخاب عالی است. در ادامه وبلاگ بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی به بررسی تفاوت های بین عدسی ها میپردازیم.

تفاوت بین شیشه و لنزهای پلاستیکی چیست؟

­­لنزهای پلاستیکی در برابر شیشه

متریال لنز می تواند هنگام خرید عینک به صورت آنلاین انتخاب دشواری باشد ، به خصوص اگر قبلاً این کار را نکرده باشید.

انبوهی از گزینه ها معمولاً ارائه می شوند و دشوار است که بدانید چه چیزی برای شما مناسب است.

لنزهای آینه ای نور را منحرف می کنند

دو تفاوت عمده بین شیشه و پلاستیک ، مقاومت در برابر وزن و خراش است.

لنزهای شیشه ای بسیار سنگین تر از لنزهای پلاستیکی هستند که به چند دلیل می تواند آزار دهنده باشد  اضافه وزن روی بینی شما می تواند باعث فشار ناخوشایند و غیرجذاب در هنگام استفاده از عینک در طول روز شود و همچنین باعث سر خوردن عینک به سمت صورت شما می شود.

تفاوت عمده دیگر مقاومت در برابر خراش است. لنزهای پلاستیکی ، هرچند سبک تر ، مقاومت شیشه ای در برابر خراش ندارند. خراشیدن لنزهای شیشه ای یک کار کاملاً دشوار و بعید است مگر اینکه آنها را رها کنید ، در حالی که خراشیدن لنزهای پلاستیک نسبتاً آسان است و در کار با آن ها کمی دقت بیشتری لازم است.

اگر می خواهید بین مواد پلاستیکی و لنزهای شیشه ای تصمیم بگیرید و همه تفاوت ها را نمی دانید ، آنچه را باید بدانید در اینجا آورده شده است:

پلاستیک بسیار سبک تر از شیشه است ، پوشیدن آن در تمام طول روز راحت تر است و تمایل عینک به لغزش به پایین بینی شما را محدود می کند.

مقاومت شیشه در برابر خراش بسیار بیشتر از پلاستیک است و باعث می شود عینک دوام بیشتری داشته باشد.

لنزهای شیشه ای از لنزهای پلاستیکی نیز شکننده ترند. بسیار بعید است که شما هرگز لنزهای پلاستیکی را بشکنید یا بشکنند ، اما لنزهای شیشه ای در صورت افتادن روی یک سطح سخت مانند بتن یا فلز احتمالاً ترک می خورند ، خرد می شوند یا خرد می شوند.

بازتاب لنزهای پلاستیکی نسبت به لنزهای شیشه ای کمتر است و باعث شفافیت و تابش خیره کننده می شود.

لنزهای شیشه ای به طور کلی شاخص بالاتری نسبت به لنزهای پلاستیکی دارند و این باعث می شود کمی نازک تر و جذاب تر باشند.

لنزهای پلاستیکی در اندازه های بزرگتر و بزرگتر از لنزهای شیشه ای ساخته شده اند و از این رو بسیار کاربردی ترند. در حالی که فریم هایی که می توانید در شیشه تهیه کنید محدود هستند ، شما می توانید تقریباً هر نوع فریمی را با نسخه لنزهای پلاستیکی تهیه کنید.

از زمان ایجاد لنزهای پلاستیکی ، لنزهای شیشه ای در مورد عینک های طبی بسیار نادرتر از پلاستیک هستند. کاهش چشمگیر وزن و تطبیق پذیری در فریم های نسخه ای باعث محبوبیت پلاستیک در مسابقه مواد شیشه ای و پلاستیکی شده است.

اگر شما علاقه مند به خرید عینک طبی به صورت آنلاین هستید ، امیدوارم این گزینه شما را محدود کرده و ایده خوبی در مورد تفاوت شیشه در مقابل لنزهای پلاستیکی ارائه دهد

sunglass

چهار ترفند برای صرفه جویی و کاهش هزینه ها برای خرید عینک طبی و آفتابی

  • از اپتیک خود تخفیف بخواهید.

”استیو کودی ، مدیر ارشد تحقیقات صنعت The Vision Council ، یک سازمان تجاری ، می گوید:

قیمت ها بر روی سنگ تعیین نمی شوند

  • هزینه ها تقسیم شود. لنزها و روکش های عینک اغلب بهم پیوسته اند. لیست قیمت ها به شما کمک می کند تا ببینید که در آن می توانید هزینه ها را اصلاح کنید
  • درباره گزینه های ارزان تر اطلاعات کسب کنید. بعضی از لنزها و روکش ها به اشکال عمومی ارزان تر در دسترس هستند. اما به این نکته توجه کنید به قول معروف هر ارزونی بی دلیل نیست. مطمئن خرید یک عینک که از بهترین مواد و متریال تشکیل شده باشد میتواند شما را از خرید چندین باره عینک های های کپی و بی کیفیت بی نیاز گرداند.

قیمت های آنلاین انواع عینک ها را بررسی کنید، و سپس اقدام به خرید عینک مناسب با فرم صورت و شخصیت خود کنید. با تشکر از زمانی که برای مطالعه این وبلاگ ( بهترین لنزها برای عینک آفتابی و عینک طبی ) صرف نموده اید. در صورت داشتن سوال و نیاز داشتن به راهنمایی در مورد عدسی های مناسب برای عینک آفتابی و طبی با واحد پشتیبانی فروشگاه ریبن مارکت در تماس باشید یا دیدگاه خود را برای ما ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *