آموزشی

۹ واقعیت جالب در مورد عینک آفتابی

قدیمی ترین عینک آفتابی

در این مقاله قصد داریم تا ۹ واقعیت جالب در مورد عینک آفتابی را برایتان بیان کنیم. عینک آفتابی چیزی فراتر از یک لوازم جانبی بر اساس مد یا یک وسیله برای حفاطت از سلامت چشمان شما  در برابر پرتو های مزاحم  فرابنفش خورشید میباشد. عینک های آفتابی در واقع ریشه در تاریخ دارند.

در حالی که تقریباً هر آمریکایی یک جفت دارد ، تعداد کمی از آنها از تاریخچه عینک آفتابی چیزی می دانند. آیا می دانید ما گروه باستانی اسکیموها را داریم که باید از آنها تشکر کنیم؟

گرچه ممکن است آنها برای عملکرد و نه مد شروع شده باشند ، اما روند عینک های آفتابی به عنوان یک آونگ عمل می کنند. سبک ها سالها محبوب خواهند بود و از مد خارج می شوند تا در نهایت بازگردند. مثل عینک های آفتابی خلبانی (aviators) تا چشم گربه (cat-eyes) تا عینک گرد (round glasses) ، هر کدام جایگاهی در تاریخ داشته اند.

از مشاهیری با مجموعه های بدنام عینک آفتابی گرفته تا شکل های ضروری که به سبک دهه هاست ، در اینجا چند واقعیت جالب در مورد عینک آفتابی آورده شده است!

اولین عینک آفتابی

اولین عینک آفتابی بیش از ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شده است. نسخه بدوی عینک آفتابی برای عینک های برفی توسط Inuit Eskimos ایجاد شده است. آنها که از استخوان ، چوب یا چرم حیوانات ساخته شده بودند ، بیشتر عاج بودند و شکاف های کوچکی در آن ها وجود داشت تا به جلوگیری از برف کوری کمک کنند.

عینک مخصوص قضات

عینک مخصوص قاضی ها

عینک مخصوص قضات

برخی از عینک های آفتابی برای قضات ساخته شده اند. در قرن ۱۲، چینی ها اندکی نسخه عینک آفتابی Eskimo را بهبود بخشیدند. از مشخصات برای پنهان کردن چهره قضات برای پنهان کردن حالت چهره آنها در دادگاه استفاده شد. آنها از کوارتز دودی ساخته شده اند.

آغاز سبک جدیدی از عینک ها

سال ۱۹۲۹ آغاز عینک آفتابی را همانطور که می شناسیم. فقط در سال ۱۹۲۹ بود که عینک آفتابی ، همانطور که می دانیم ، به شکلی که الان موجود میباشد طراحی شد. سام فاستر فریم هایی را تولید کرد و شروع به فروش عینک های آفتابی کرد که به سرعت به عنوان یک کالای مرسوم ، مد روز در Atlantic City Boardwalk شناخته شد.

عینک خلبانی

عینک های آفتابی خلبانی (sunglasses Aviator) در دهه ۱۹۳۰ طراحی گردید. یکی از محبوب ترین و ماندگارترین سبک های جفت عینک آفتابی که در اصل برای عملکرد و نه مد طراحی شده است. در اوایل دهه ۱۹۳۰ ، باوش و لومب Ray-Ban Aviator (a la Top Gun) با رنگ سبز را برای خلبانان U.S Air ایجاد کردند تا سردردهای ناشی از خیرگی در ارتفاعات را کاهش دهند.

گران ترین عینک آفتابی جهان

می توانید ۴۰۰ هزار دلار برای یک عینک آفتابی هزینه کنید. گرانترین عینک آفتابی جهان ۴۰۰۰۰۰ دلار ارزش دارد. آنها توسط شرکت لوکس شوپارد سوئیس ایجاد شده اند و بیش از ۶۰ گرم طلای ۲۴ کیلوگرم دارند و با ۵۱ الماس تزئین شده اند. قاب های عینک با رنگ طلایی است.

بزرگترین مجموعه عینک آفتابی

التون یکی از بزرگترین مجموعه های عینک آفتابی جهان را در اختیار دارد. سر التون جان ، یک نماد مد در عینک آفتابی به حساب می آید ، به سختی بدون استفاده از یک عینک آفتابی آن هم عینکی که متفاوت از بقیه مدل ها و به سبک خاص خودش میباشد، دیده می شود. اعتقاد بر این است که مجموعه عینک های  وی یکی از بزرگترین مجموعه های عینک آفتابی جهان است که بیش از ۱۰۰۰ جفت عینک خاص جمع کرده است.

عینک ریبن مدل ویفر

عینک ریبن مدل ویفر

عینک مدل ویفر Ray.ban

عینک ویفری ریبن شماره یک میباشد. عینک آفتابی  Ray-Ban Wayfarer از مدل های بسیار محبوب و دیوانه کننده در صنعت مد به حساب می آید . گفته می شود که آنها پرفروش ترین سبک تاریخ هستند! افراد مشهور بی شماری از اندی وارهول گرفته تا باب دیلن ، جیمز دین و JFK که از این سبک عینک در زندگی شخصی و فیلم های هالیودی خود استفاده کرده اند.

عینک ویفر اولین بار در سال ۱۹۵۳ ظاهر شد و پس از مشاهده تام کروز که آنها را در فیلم های خود پوشید ، رکوردشکنی کرد.

گم شدن عینک آفتابی

تعداد بالایی عینک آفتابی گم می شود یا دچار شکستی میشود. یک واقعیت نه چندان سرگرم کننده … در آمریکا در هر چهارده دقیقه عینک آفتابی یا عینک طبی شخصی دچار شکستگی میشود یا صاحب آن وسیله خود را گم میکند. با محافظت از عینک آفتابی با داشتن  یک کیف مخصو یا حداقل بستن نخ های مخصوص به بدنه عینک، میتوانید از عینک های خود به نحوه احسنت محافظت نمایید. در فروشگاه ریبن مارکت مقاله ای در خصوص نحوه صحیح نگه داری از عینک موجود میباشد که مطمئنن میتواند برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

روز ملی عینک

آیا میدانستید در تقویم یک روز ملی به نام عینک آفتابی داریم. روز ملی عینک آفتابی که توسط شورای چشم انداز برای شما به ارمغان آورده شده است ، هر ساله در ۲۷ ژوئن برگزار می شود تا اهمیت سایه زدن برای محافظت از چشم در برابر اشعه های شدید خورشید را جشن بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *