آموزشی

چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ (بخش سوم)

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

این، سومین بخش از راهنمای انتخاب عینک آفتابی در وبلاگ ریبن مارکت است. در این راهنما به این مسئله پی خواهیم برد که چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ که به نیازهایمان پاسخ دهد.

 

کیفیت عدسی ها را در نظر بگیرید

پزشکان عقیده دارند که قیمت بالا دلیلی بر داشتن محافظ اشعه ماورابنفش خورشید در عدسی ها نیست. دلیل این موضوع عینکهای آفتابی ارزان قیمتی هستند که با وجود قیمت پایین آنها، عدسیشان هم محافظ یووی هستند و هم پلاریزه.
پس موقع خرید اصلا به قیمت عینک های آفتابی اکتفا نکنید و از فروشندگان بخواهید تا عدسی ها را برای شما تست کنند.

همچنین عینک های ارزان قیمت ممکنه همیشه هم سطح و دارای ثبات تولید نباشند. مثلا یک عینک ارزان قیمت بسیار دید خوبی به شما بدهد و مناسب باشد ولی عینکی از همان مدل و همان برند دید شما را کاملا مختل کند.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

بهترین روش تشخیص موج و ناخالصی در عدسی ها این است که زمانی که عینک را به چشمان خود می زنید به سطوح و خط های عمودی که در محیط می بینید نگاه کنید، سرتان را جلو عقب ببرید و اجازه دهید تا چشم ها تمرکز کنند. اگر در دیدن خط ها و سطوح مشکلی داشتید و واضح و صاف نمی دیدید، عدسی های آن عینک مشکل دارند و شما باید عینک دیگری را انتخاب کنید.

عینک های بزرگ تر بهتر است

عینک هایی که پوشاننده صورت هستند به دلیل اینکه سطح بیشتری از صورت شما را دربر می گیرند و مانع ورود نور از کنار و بالای صورت می شوند بسیار مناسب تر هستند و از چشمان در برابر اشعه یووی مراقبت می کنند و اگر هدف محافظت است عینکهایی که لنزها و دسته های بزرگتری دارند مناسبترند.

عینک های با لنزهای بزرگ، سطح بیشتری از صورت را پوشش می دهند و این باعث وجود روزنه کمتری برای نفوذ اشعه یووی است و عینکهایی که تا روی استخوان گونه قرار میگیرند می توانند بهترین انتخاب باشند.

عینک آفتابی خوب

مواد سازنده مناسب

فریم عینک بدون هیچ اذیت و آزاری باید روی بینی و گوش شما قرار بگیرد. برای اینکه نور آفتاب مانع گرمای بیش از حد چشمان شما نشود عینکی انتخاب کنید که کاملا روی ابروهایتان قرار بگیرد ولی نباید موقع پلک زدن شما را اذیت کند و مژگان شما را لمس کند.

عینک آفتابی خوب

چه عینک آفتابی خیلی گران از یک برند معروف یا عینک ارزان قیمتی که از داروخانه هم می توان تهیه کرد، هردو قابل استفاده هستند ولی مهمترین دلیل انتخاب آن هیچ گاه نباید فراموش شود و آن محافظت از چشمان شما در برابر آفتاب است. ( عینک آفتابی خوب عینک آفتابی خوب هست که تمام این خصوصیت ها را دارا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *