آموزشی

چگونه از عینک خود مراقبت کنیم

عینک خود مراقبت کنیم

بعد از انتخاب و خرید عینک مهمترین موضوع، بحث نگهداری از آن است. اگر این سوال که چگونه از عینک خود مراقبت کنیم برای شما هم وجود دارد، این مقاله را بخوانید. رعایت موارد زیر، سبب می شود طول عمر عینک شما افزایش یابد.

چگونه از عینک خود مراقبت کنیم :

۱ – عینک خود را دور از گرما و سرمای شدید نگه دارید

رها کردن عینک در داخل ماشین یکی از بدترین موارد است. دمای داخل ماشین در یک روز آفتابی (بالاتر از ۶۰ درجه) می تواند تا حد نقطه ذوب مواد تشکیل دهنده عینک افزایش پیدا کند. سرما و گرما می تواند آسیب های شدیدی به لنزها و فریم عینک بزند و همچنین موجب از بین رفتن لایه محافظ روی شیشه و فریم عینک شود.

 

۲ – مراقب فریم عینک خود باشید

از کشیدن و خم کردن دسته های عینک خودداری کنید. موقع زدن و درآوردن عینک از چشم حتما هر دو دسته را با دست بگیرید و از فشار آوردن به یک دسته خودداری کنید. ممکن است زدن عینک روی سر کار جذابی باشد ولی این کار باعث گشاد شدن و از بین رفتن حالت اصلی فریم شما می شود. همچنین قرار دادن آن پشت سر باعث خط افتادن روی شیشه ها می شود.

 

۳ – از قاب عینک محکم استفاده کنید

پرتاب کردن عینک روی میز آشپزخانه، صندلی ماشین و … باعث خط افتادن، خم شدن، شکستن و … عینک شما می شود. بهترین روش برای محافظت، قراردادن عینک داخل محفظه هایی که پوشش داخلی آنها نرم و پوشش بیرونی سخت دارند است. زمانی که قصد استفاده از عینک خود را ندارید آن را در داخل جلد های محکم قرار دهید.

 

۴ – عینک خود را تمیز کنید

روش دیگری که باعث افزایش طول عمر عینک شما می شود تمیز کردن آن برای روزی حداقل یک مرتبه است. زمانی که شیشه عینک شما خاک می گیرد و یا کثیف می شود باید آنرا تمیز کنید. این عمل باعث جلوگیری از خط افتادن روی شیشه ها می شود.

اگر شما عینک خاصی دارید باید از پارچه های مخصوص تمیز کردن عینک باتوجه به دستور عمل تولید کننده استفاده کنید. به صورت دیگر شما می توانید با استفاده از یک تکه صابون به همراه آب گرم عینک خود را بشورید. این کار باعث از بین رفتن شوره، نمک و کثیفی از روی عینک می شود. بعد از شستشو، با استفاده از یک دستمال تمیز و نرم آن را خشک کنید.

جهت جلوگیری از خط افتادن شیشه ها هیچ گاه زمانیکه خشک هستند آنها را تمیز نکنید. هیچ گاه از دستمال کاغذی و دیگر پارچه های زبر و خشن استفاده نکنید.

 

۵ – به طور منظم عینک خود را بررسی کنید

پیچ های عینک را به طور مداوم کنترل کنید و اگر شل شده بودند آنها را سفت کنید. برای این کار از پیچ گوشتی مخصوص استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *