آموزشی

زمستان است، حتما عینک آفتابی بزنید

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

در زمستان حتما عینک آفتابی بزنید زیرا:

بسیاری از ما فکر می‌کنیم عینک‌های آفتابی تنها برای تابستان و در برابر تابش مستقیم و شدید نور خورشید کاربرد دارند. اما استفاده ازعینک آفتابی در زمستان هم توسط کارشناسان توصیه می‌شود. با این مقاله هم‌راه باشید تا از دلایل این توصیه بگوییم.

در زمستان عینک آفتابی بزنید

چشمان همیشه به مراقبت در برابر تابش شدید اشعه ماورابنفش آفتاب نیاز دارند.

ممکن است که در زمستان گرمای خورشید را خیلی احساس نکنید ولی این نباید فریبنده باشد، درواقع عینک آفتابی که تابستان گذشته خریده اید دقیقا اینجا به درد می خورد زیرا اشعه آفتاب می تواند صدمات جدی به چشمان شما در روزهای برفی وارد کند.

مردم نمی دانند که این صدمات چه قدر خطرناک است چون فقط به روزهای گرم و تابستان نگاه می کنند.

در فصل زمستان خورشید زاویه متفاوتی از فصل های گرم با زمین دارد و در آسمان پایین تر دیده می شود و این امر موجب می شود که اگر بیرون هستید بیشتر در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرید مثلا هنگام ورزش یا دیگر فعالیت های بیرون از منزل و این امر می تواند به لایه های داخلی چشم صدمات جدی بزند.

تحقیقات نشان می دهد که اشعه ماورابنفش خورشید موجب بیماری های چشمی مانند آب مروارید و … در افراد سالخورده خواهد شد.

افرادی که ساعت های طولانی بیرون از منزل هستند به این نکته توجه کنند که در تمام طول سال باید از عینک آفتابی استفاده کنند، در روزهای برفی احتمالا تجربه بازتاب شدید آفتاب را داشته اید و در روزهای غیر برفی هم انعکاس شدید نور روی آسفالت و سطح پیاده روها را آزار دهنده است.

در زمستان عینک آفتابی بزنید

برف می تواند تا ۸۵٪ نور را بازتاب دهند و در هنگام رانندگی و فعالیت روی برف ممکن است حتی باعث خطای دید در تشخیص شیب جاده شود و باعث صدمات جبران ناپذیری گردد.

در مدت کم برف باعث آفتاب سوختگی چشمان خواهد شد، در کشورهای برفی و سردسیر به این مورد حتی نابینایی هم می گویند. این مورد بسیار در اسکی بازان رایج است. بدون محافظت از چشم و با مرور زمان این بیماری صدمات بسیار زیادی به قرنیه چشم خواهد زد و بسیار دردآور است و برای بهبود آن باید تا یک هفته استراحت مطلق داشته باشید و درمانش کنید.

همچنین داروها هم ممکن است چشم ها و پوست را نسبت به اشعه خورشید حساس تر کنند، قرص های ضد بارداری، آنتی بیوتیک ها، قرص های فشار خون و آرام بخش ها از قبیلند. پس حتما برای حفظ سلامت چشمانتان در زمستان عینک آفتابی بزنید.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *