آموزشی

عینک متناسب با فرم صورت و سایز مناسبتان

خرید عینک آفتابی و عینک طبی

راهنمای خرید عینک آفتابی و عینک طبی مناسبتان :

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت قصد دارد تا اطلاعاتی در مورد نحوه درست انتخاب کردن عینک با توجه به فرم صورتتان و سایز عینکی که مناسبتان میباشد را توضیح دهد.

فرم صورت شما احتمالاً مهمترین قسمت برای انتخاب عینک آفتابی یا عینک طبی مناسب برای شما میباشد. اگر جایی گیر کرده اید، برای انتخاب عینک مناسب، اکنون زمان و مکان خوبی برای شروع است.

بنابراین به آینه خود نگاه خوبی بیندازید، با شکل های رایج صورت مانند بیضی ، مربع یا شکل قلب و مثلثی آشنا شوید و بدانید که در خرید بعدی خود به دنبال چه چیزی باید باشید.

 عینک آفتابی یا طبی مخصوص صورت های بیضی شکل :

 افرادی که صورت بیضی طور دارند، معمولا دارای پیشانی و چانه نرم هستند، با نسبت های نسبتاً برابر با یکدیگر. برای این افراد خوشبختانه ، تقریباً تمام فرم های قاب عینک مناسب هستند ، بنابراین می توانند همانطور که دوست دارند با توجه به سلیقه خود عینک مناسبشان را انتخاب نمایند.

اما پیشنهاد فروشگاه ریبن مارکت برای خرید عینک آفتابی و عینک طبی این است که به سراغ سبک هایی بروید که کمی گسترده تر از قسمت صورت شما باشند.

عینک های آفتابی یا طبی متناسب با صورت های قلبی شکل :

افرادی که صورت های قلبی دارند، فرم صورتشان به این شکل هست که قسمت پیشانیه وسیع تری دارند و به آرامی به سمت چانه  صورتشان باریکتر می شوند. این افراد برای جبران عرض طبیعی در نیمه بالای صورت خود بهتر است که قاب هایی را انتخاب کنند، که کمی وسیع تر از پیشانیشان باشد یا دارای یک خط ابرو اغراق آمیز مانند عینک های با مدل چشم گربه ای یا مدل عینک Clubmaster باشند.

عینک های آفتابی یا طبی متناسب با صورت هایی با فرم گرد :

صورتهای گرد نسبتاً کوتاه هستند، از ویژگی این فرم صورت میتوان به داشتن پیشانی بزرگ ، گونه های کامل ، چانه گرد و فک نرمتر اشاره کرد. فروشگاه ریبن مارکت به شما برای خرید عینک آفتابی و عینک طبی پیشنهاد میدهد که، سبک هایی را انتخاب کنید که ویژگی های صورتتان را تکمیل کنند. بنابراین به جای انتخاب عینک های زاویه ای،  عینک گرد را انتخاب نمایید.

عینک های آفتابی یا طبی متناسب با صورت های مربعی شکل :

اگر عرض و طول صورتتان متناسب باشد، در این گروه قرار خواهید گرفت، از مشخصات این فرم صورت میتوان به داشتن یک پیشانی گسترده و یک فک قوی اشاره کرد. برای ایجاد یک طول بیشتر در صورت و جبران ویژگی های این فرم، و برای تکمیل کردن بهتر  چهره خود میتوانید از عینک هایی با فریم باریک که دارای شکل زاویه ای هستند را انتخاب کنید.

عینک های آفتابی یا طبی متناسب با صورت های مستطیلی شکل :

صورتهای مستطیلی عموماً دارای پیشانی عمیق تری هستند. این افراد دارای بینی طولانی تر ، با خط فک قوی هستند. افراد با این شکل صورت باید از استفاده از فریم هایی با خط ابرو بزرگ در عمق ، یا فریم های مربعی خودداری نمایند. فروشگاه ریبن مارکت برای خرید عینک آفتابی و عینک طبی ، عینک های گرد را به این افراد پیشنهاد مینماید.

عینک های آفتابی یا طبی متناسب با صورت های مثلثی شکل :

فرم صورت های مثلی به این صورت میباشد که قسمت  فکشان بزرگتر بوده و تا ناحیه پیشانی فرم صورتشان باریکتر می شود. شما می خواهید به این قسمت باریک از صورت خود کمی عرض اضافه کنید ، بنابراین به دنبال خطوط ابرو یا عینکی با شکل چشم گربه ای باشید تا واقعاً روی زیبایی چشم شما تأکید شود.

از میان هزاران فریم موجود، چطور شما میتوانید یک عینک را انتخاب کنید که به درستی بر روی صورت شما قرار بگیرد؟

اگر قصد خرید عینک آفتابی و یا خرید عینک طبی از فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت را دارید ، این مطلب برای انتخاب کردن سایز مناسب تر برای شما بسیار مفید است. در این صفحه شما می توانید دو روش برای انتخاب یک قاب مناسب را بیاموزید.

بدون اینکه در ابتدا آنها را امتحان کنید اگر تصمیم به خرید آنلاین دارید، توصیه می شود فقط در صورت انتخاب، از فروشگاهی خرید نمایید که برای شما امکان بازگشت عینک در صورت مناسب نبودن و اصل نبودن را ارائه دهد.

نحوه بدست آوردن سایز عینک

اطلاعات چاپ شده بر روی فریم های عینک :

ابتدا بگذارید به اطلاعاتی که در قابهای موجود چاپ می شود در این وبلاگ نگاهی بیندازیم. هر فریم با اطلاعات مختلف (معمولاً روی بازوهای داخلی) چاپ می شود. این اطلاعات شامل اندازه چشم ، اندازه پل ، اندازه بازو ، شماره مدل ، کد رنگ و نام تجاری است.

اولین شماره هایی که باید به جستجوی آنها بپردازیم ، دو عددی است که در دو طرف یک کادر مربع چاپ می شوند. این اعداد معمولاً در قسمت داخلی یکی از بازوها یافت می شوند، اما در بعضی موارد، آنها را می توان در پشت پل یا در قسمت داخلی قطعه بینی چاپ کرد.

عدد در سمت چپ جعبه مربع نشانگر چیست؟

عدد در سمت چپ جعبه مربع “اندازه چشم” است و گاهی اوقات به عنوان “A” اندازه گیری می شود. این عرض لنز در وسیع ترین نقطه آن با میلی متر اندازه گیری می شود (به نمودار زیر A مراجعه کنید).

عدد در سمت راست جعبه مربع ” اندازه پل” است و گاهی اوقات به عنوان “DBL” (فاصله بین لنزها) گفته می شود. این فاصله بین دو لنز اندازه گیری بر حسب میلی متر است (در نمودار زیر مشاهده می کنید DBL).

در اکثر موارد ، به دنبال اندازه چشم و پل ، عدد سوم ، سه رقمی پیدا خواهید کرد ، این “طول بازو” است. طول بازو به میلی متر از پیچ اتصال به نوک بازو اندازه گیری می شود. اندازه گیری قبل از خم شدن به بازو انجام می شود. بنابراین ، اگر می خواستید عینک موجود خود را از نظر فیزیکی اندازه گیری کنید ، شما از پیچ به خم و سپس خم به نوک اندازه گیری می کنید.

 در بعضی موارد اندازه گیری بازو در کنار اندازه چشم و پل قرار نداردا ین معمولاً در مواردی است که اندازه چشم و پل در قسمت پشتی پل یا قطعه بینی چاپ می شود.با این حال ، به طور کلی در قسمت داخلی یکی از بازوها چاپ خواهد شد (به دنبال شماره ای بین ۱۲۵ تا ۱۴۵ باشید).اندازه گیری هایی که روی عینک شما چاپ نمی شوند.

نحوه اندازه گیری سایز عینک برای خرید عینک آفتابی و عینک طبی :

هنگام خرید عینک آفتابی و یا خرید عینک طبی از طریق اینترنت ، دو اندازه گیری دیگر وجود دارد که برای کمک به شما در انتخاب یک قاب مناسب بسیار مفید است. این اندازه گیری ها معمولاً روی فریم های موجود شما چاپ نمی شوند، آنها به راحتی با یک خط کش قابل اندازه گیری هستند.

اولین اندازه گیری که بسیار مفید است “عرض کل” است :

عرض کل، عرض کلی قسمت جلویی قاب در میلی متر است (نمودار زیر را ببینید).

خرید عینک آفتابی و عینک طبی از فروشگاه ریبن مارکت

خرید عینک آفتابی و عینک طبی

اندازه گیری دوم “عمق لنز” است :

گاهی اوقات به آن اندازه گیری “B” گفته می شود. این به سادگی عمق لنز اندازه گیری شده در میلی متر طبق نمودار زیر است. دو روش برای انتخاب یک قاب مناسب است. اکنون که فهمیدید تمام اندازه گیری ها چیست ، تقریباً آماده برای جستجوی خود هستید.

با این حال ، شایان ذکر است که بعید است که هر اندازه گیری را دقیقاً با عینک های موجود خود مطابقت دهید.
با انتخاب یکی از دو روش زیر ، می توانید بدون محدود کردن جستجوی خود ، یک قاب مناسب را پیدا کنید و به راحتی انتخاب کنید.

روش اول :

با استفاده از اندازه چشم و اندازه پل در بسیاری از موارد با مقایسه اندازه چشم (A) و اندازه پل (DBL) با فریم های موجود می توانید به نتایج عالی برسید. بیشتر تأمین کنندگان آنلاین به شما این امکان را می دهند که صفحات دسته بندی خود را بر اساس اندازه چشم و اندازه Bridge ( پل) فیلتر کنید.

اگر شما یک سبک مشابه از قاب را با جفت موجود خود انتخاب می کنید، این حالت به طور کلی بسیار خوب کار خواهد کرد. با این حال ، توجه داشته باشید که Bridge Size واقعاً “اندازه پل شما نیست”.

به عنوان فاصله بین این دو لنز در هر سبک خاص از آن فکر کنید. سبک های عینک های خلبانی Aviator ، که در آن لنزها بسیار نزدیک به ابرو و قاب قرار دارند، اندازه پل بسیار کوچک با اندازه چشم وسیع تری دارند ، اما اینها می توانند به همان اندازه و همچنین سبک سنتی تری با اندازه چشم کوچکتر و پل گسترده تر متناسب باشند(نمودار زیر را ببینید).

بدست آوردن طول عینک

محاسبه سایز عینک مناسبتان

شماره سبز موجود در نمودار بالا نباید با “مجموع عرض” اشتباه گرفته شود که بعداً آن را پوشش خواهیم داد. با استفاده از محاسبه فوق می توانید فریمهایی را تشخیص دهید که احتمالاً از نظر ظاهری بسیار شبیه به جفت خارج از شما هستند ، حتی اگر سبک کلی متفاوت باشد. همچنین می توان بازو ها را در نظر گرفت. با این حال ، تقریباً در همه موارد ، فریم های بزرگ دارای بازوهای طولانی تری میباشند، بنابراین از این اندازه گیری به عنوان یک ملاحظه ثانویه استفاده کنید.

روش ۲: استفاده از عرض کل (روش ترجیحی)

 با مقایسه اندازه گیری Total Width از فریم های موجود خود با آنهایی که به صورت آنلاین نمایش داده می شوند ، می توانید به نتایج بسیار بهتری برسید. گفته می شود ، همه تهیه کنندگان آنلاین عرض کل هر فریم را به عنوان مورد نیاز برای اندازه گیری جسمی نمایش نمی دهند و به طور کلی توسط سازندگان قاب ارائه نمی شود.

اگر به این صورت باشد می توانید به روش قبلی برگردید. برای اندازه گیری عرض کلی عینک های موجود، فریم ها را روی یک سطح صاف با بازوهای باز شده قرار دهید. یک خط کش را در بالا و در جلوی قاب قرار دهید و لبه بیرونی قطعه معبد سمت چپ را تا لبه بیرونی قطعه معبد مناسب روی میلی متر اندازه بگیرید.

در هنگام انتخاب عینک جدید خود، ممکن است یک فریم با اندازه گیری عرض کل در عرض ۲ تا ۳ میلی متر انتخاب کنید. توصیه می کنیم در صورت امکان از اندازه گیری Total Width استفاده کرده و هنگامی که عرض کل در دسترس نباشد به روش ۱ برگردید. مانند روش ۱ ، طول بازو می تواند به عنوان یک ملاحظه ثانویه مورد استفاده قرار گیرد.

عمق لنز

شاید متوجه شده باشید که تاکنون ، ما به عمق لنزها اشاره نکرده ایم. این اندازه گیری تا حد زیادی به سبک قاب مورد نظر خود بستگی دارد و در بسیاری موارد برای شناسایی یک قاب مناسب لازم نیست. با این حال، اگر عینک هایی را برای دوبینی یا Varifocals کانونی انتخاب می کنید ، توجه داشته باشید که کم عمق این قاب است ، توجه داشته باشید که کم عمق این قاب ،به این نکته توجه داشته باشید که هر چه سطح کمتری از قاب باشد ، فضای کمتری برای عنصر خواندن لنز شما در دسترس خواهد بود.هنگام خرید Varifocals ، عمق لنز را حداقل ۲۷ میلی متر پیشنهاد می کنیم.

با تشکر از وقتی که برای خواند این وبلاگ گذاشتید. در صورت داشتن سوالات بیشتر و نیاز داشتن به راهنمایی بیشتر در ضمینه خرید عینک آفتابی و عینک طبی میتوانید با واحد پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارتباط برقرار نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *