آموزشی

چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ (بخش اول)

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

عینک آفتابی می‌تواند فایده‌های زیادی داشته باشد. اما چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم‌ که واقعا به نیازهایمان پاسخ دهد؟ اولین بخش از راهنمای لوناتو در این مورد را بخوانید.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

قصد داریم در این سری مطالب، نکاتی را به شما بگوییم:

که باعث جلوگیری از آسیب رساندن اشعه آفتاب به چشم می شود. عینک آفتابی می تواند شما را شبیه برد پیت، جورج کلونی یا آنجلینا جولی بکند ولی در واقع دلیل اصلی استفاده از آن چیزی به غیر از مد و فشن است.
عینک آفتابی وسیله ای ضروری برای محافظت از سلامتی چشمان شما در برابر عوامل بیرونی است.
در اینجا توضیح می دهیم که یک عینک آفتابی چه مزیتی دارد و اینکه چگونه آن را انتخاب کنیم.

یک عینک آفتابی خوب

اشعه یووی و تاثیر آن بر چشم

اشعه ماورای بنفش خورشید (UV) علاوه بر صدمه ای که به پوست وارد می کند برای عدسی و قرنیه چشم هم مضر است.
تابش اشعه یووی به چشم احتمال مبتلا شدن به آب مروارید را افزایش می دهد که ممکن است باعث صدمه به عدسی چشم و کاهش دید شود. همچنین بیماری های چشمی دیگری نیز ممکن است برای ما ایجاد کند.

یک عینک آفتابی خوب

بازتاب نور خورشید از سطوحی که آن را منعکس می کنند مانند برف، آب، ماسه و کف خیابان می توانند بسیار مضر باشند.
برف کوری یکی از مواردی است که از بازتاب نور خورشید به سطح قرنیه ایجاد می شود و در مواقعی هم باعث سوختن پوست صورت می شود. اسکی بازان و اسنو بورد سواران از جمله افرادی هستند که با این مشکل بسیار دردآور مواجه می شوند. برف کوری همچنین باعث به وجود آمدن تاوله های نازک روی قرنیه می شود. البته این مشکل با دارو قابل درمان است ولی همین کافیست که تعطیلات چند روزه شما رو از بین ببره.

یک عینک آفتابی خوب

عینک های آفتابی نقش حیاتی در محافظت از لایه شکننده ای که دور چشم است ایفا می کند. این لایه شبیه پلک و ضخیم است و از چشم در برابر امراض پوستی و سرطان جلوگیری می کند.

در قسمت دوم توضیح خواهیم داد که عینک های آفتابی چگونه باعث جلوگیری از سرطان پوست و بیماری های چشمی می شود. همچنین به تاثیر اشعه ماورای بنفش در به وجود آمدن چین و چروک و لک ها روی پوست خواهیم پرداخت.

ادامه دارد…

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *