آموزشی

چگونه عینک آفتابی اصل را تشخیص دهیم

عینک آفتابی اصل

امروزه بسیاری از وب‌سایت‌های ‌اینترنتی و هم‌چنین فروشگاه‌های معمولی عینک آفتابی می‌فروشند. بیشتر آنها ادعا می‌کنند که می‌توانید به خرید عینک آفتابی اصل از فروشگاه آن‌ها بپردازید، اما آیا می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. درواقع تنها یک خریدار باهوش می‌تواند بفهمد که کدام یک از سایت‌ها از این لحاظ معتبرند. پس بهتر است به هنگام خرید عینک آفتابی اصل حتما به موارد زیر توجه کنید:

۱) به برچسب و لوگوی عینک آفتابی دقت کنید

لوگوهای ‌معتبر و اصل معمولا بر روی شیشه، دسته و یا در قسمت گیره‌ گوش عینک قرار می‌گیرند و سایز، رنگ و فونت ثابتی دارند.

هرگونه خطا و تغییر جزئی در آنها، می‌تواند نشان دهنده قلابی بودن عینک آفتابی شما باشد. نام‌های برند همراه با غلط املایی و همچنین لوگوها می‌توانند حاکی از بدل بودن عینک آفتابی باشند. قبل از اینکه عینک آفتابی بخرید، به وب سایت سازنده عینک مراجعه کنید و به مارک‌ها و لوگوهای آنها توجه کنید. این کار به هنگام خرید کمک زیادی به شما خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

۲) به شماره مدل درج شده در عینک دقت کنید

شماره‌های مدل عینک‌ها ثابت هستند و فرقی ندارد که شما عینک را به صورت آنلاین و یا از مغازه خریده باشید. برای اطمینان از معتبر بودن شماره مدل عینک خود، به وب سایت سازنده عینک بروید. شماره مدل اغلب در چارچوب و فریم های عینک ها نوشته می‌شود.عینک‌های آفتابی فیک و تقلبی ممکن است شماره مدل‌هایی داشته باشند که در وب سایت سازنده ذکر نشده باشد.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

٣) از فروشگاه‌های معتبر به خرید عینک آفتابی اصل اقدام کنید

عینک‌های آفتابیِ معتبر، معمولاً توسط وب سایت ها، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های مجاز فروخته میشوند. دستفروش‌های خیابانی به احتمال زیاد عینک‌های تقلبی را خواهند فروخت. اگر عینکی تخفیف زیادی داشته باشد و به نظر باورنکردنی برسد، ممکن است آن عینک اصل نباشد. از خرید از وب سایت هایی که تعویض و پس گرفتن محصول را قبول نمی‌کنند وهیچ راه ارتباطی برای مثال “شماره تلفن و یا آدرس ایمیل” در اختیار شما نمی‌گذارند، خودداری کنید.

اگر از یک وب سایت خرید می کنید، نرخ خرید خریداران و فروش فروشندگان را بررسی کنید. وب سایتی که عینک‌های آفتابی اصل می‌فروشد، اغلب دارای سیاست‌های تضمین کالا خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

۴) به لحن بیان فروشنده توجه کنید

کلماتی مثل “کیفیت بالا”، “لوازم آرایشی” و یا “کپی” زمانی استفاده می‌شوند که عینک آفتابی اصل نباشد. توجه داشته باشید، زمانیکه این کلمات استفاده شوند، علاوه بر بدل بودن عینک، ممکن است عینک به راحتی بشکند و حتی حفاظت کاملی در مقابل اشعه UV نداشته باشد.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

۵) از حس درونی خود کمک بگیرید

تنها یک روش خاصی برای مطمئن شدن از اصل بودن عینک وجود ندارد. به خوبی فکر کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. از شرکتی که قصد خرید عینک آفتابی از آن را دارید، تحقیق کاملی کنید. ممکن است که یک عینک آفتابی اصل با قیمت مناسب پیدا کنید. اگر قیمت خیلی پایین باشد،  فاکتورهای دیگر را نیز قبل از خرید در نظر گرفته و به آن ها دقت کنید.

۶به جعبه عینک آفتابی دقت کنید

عینکهای آفتابی معتبر در جعبه های مارک دار عرضه می شوند. برچسب به همراه بارکد و اطلاعات سازنده باید در پایین جعبه موجود باشد. کتابچه گارانتی، کتابچه اطلاعاتی و یا ضمانت اعتبار نیز باید در داخل جعبه باشند.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

۷) به کیف عینک آفتابی دقت کنید

برای خرید عینک آفتابی اصل باید به کیف عینک توجه کنید. لوگوی رسمی بر روی این کیف‌ها وجود دارد. همچنین جعبه عینک باید سالم باشد و هیچگونه علامتی بر رویش وجود نداشته باشد. اگر کیف قدیمی و کهنه باشد، شکل و رنگ آن غیر عادی و متفاوت خواهد بود.

عینک خود را به طور کامل بررسی کنید. نام تجاری عینک ، شماره مدل، حروف (CE) باید در قسمت راست عینک موجود باشند. همچنین اندازه‌های شماره مدل، شیشه و فریم باید در گوشه چپ قرار گیرند و با شماره موجود بر روی برچسب جعبه همخوانی داشته باشند. یک لوگوی فلزی نیز ممکن است در قسمت چپ عینک های آفتابی اصل موجود باشد.

عینک آفتابی اصل

۸) شیشه و پد بینی عینک را بررسی کنید

لوگو اغلب در شیشه راست عینک‌های اصل حک می شود. لوگو باید کاملاً خوانا و واضح نوشته شده باشد. بعضی از عینک‌های آفتابی همچنین ممکن است یک لوگوی برجسته در قسمت پد بینی داشته باشند. توجه به شیشه‌ها برای خرید عینک آفتابی اصل ضروری است.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

۹) به انسجام اجزای عینک دقت کنید

فونت لوگو و شماره مدل بر روی عینک شما باید منسجم باشند. اعداد موجود بر روی برچسب جعبه باید با اعداد روی عینک‌های شما یکسان باشند. لوگوی موجود بر روی عینک، کیف عینک و کتابچه باید دقیقاً یکی باشد. در صورتیکه ناهمخوانی و غلط املایی وجود داشته باشد، عینک شما به احتمال زیاد اصل نخواهد بود.

۱۰) کیفیت کلی عینک را در نظر بگیرید

عینک آفتابی و بسته بندی آن باید دارای کیفیت بالایی باشند. اگر عینک آفتابی سبک و یا نازک باشد، ممکن است که تقلبی باشد. عینک‌های آفتابی جدید و اصل اغلب در یک بسته بندی خوب به همراه برچسب و کیف های با کیفیت می‌باشند. عینک‌های آفتابی بدل ممکن است با بسته بندی کم کیفیت و یا یک کیف قلابی همراه باشند. بررسی کیفیت عینک، در صورتیکه قبلاً عینکی تقلبی خریده باشید، باید برایتان بسیار مهم باشد.

۱۱) با فروشنده خود در ارتباط باشید

فروشنده اینترنتی یا مغازه دار را از تقلبی بودن عینک آفتابی خود مطلع سازید و سپس پول خود را پس بگیرید.

امیدواریم که فروشنده شما را درک کرده و پول شما را پس بدهد، در غیر این صورت آن ها را مطلع سازید که قصد تماس با شرکت اعتباری خود را دارید. این روش ممکن است آن ها را مجبور کند تا با شما به توافق برسند.

عینک آفتابی اصل

۱۲) خلاصه‌ای از تجربیات خود از خرید عینک آفتابی اصل را بنویسید

به وب سایت یا صفحه اصلی شرکتی که عینک خود را از آنجا خریده اید بروید و یک خلاصه صادقانه از تجربیات خود را در آنجا بنویسید. با این کار اجازه دهید تا افراد دیگر از تقلبی بودن عینک خریداری شده مطلع شوند. همچنین در مورد حل چگونگی این مسئله توضیح دهید. اگر فروشنده شما را با مشکل مواجه ساخته باشد افراد را از آن مطلع سازید و همچنین اگر فروشنده شما را در حل مشکل کمک کرده باشد، آن را نیز شرح دهید.

امیدواریم که مطالعه نکات ذکر شده در بالا به شما در خرید یک عینک آفتابی اصل و با کیفیت کمک کنند.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده عینک های اورجینال با مناسب ترین قیمت. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *