آموزشی

عینک پلاریزه چیست

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

درمورد عدسی‌های مختلف برای عینک چیزهایی شنیده‌اید و می‌خواهید بدانید عینک پلاریزه چیست با این مقاله هم‌راه باشید.

عینک پلاریزه چیست

عدسی های پلاریزه از ورود نورهای منعکس شده از سطوح صاف و براق مانند آب، برخی کف پوش های خیابان، برف و … جلوگیری می نمایند و بنابراین در فعالیتهایی مانند رانندگی، ماهیگیری، دریانوردی و اسکی می توانند مفید باشد. پولاریزاسیون هیچ ارتباطی با جذب اشعه یووی ندارد و به هیچ عنوان در فعالیتهای روزمره ضروری نمی باشد. امروزه جهت محافظت از چشمان افرادی که  از انواع عدسی های پلاریزه استفاده می کنند، این عدسی ها را با مواد جذب کننده یووی ترکیب می کنند.

نحوه تشخیص اینگونه عدسی ها با استفاده از تسترهای مخصوص است. شما با نگاه کردن به اینگونه تسترها با حذف نورهای اضافه می توانید تصویر محصور شده در قاب را ببینید.

روش دوم چرخاندن عدسی حول محور مرکزی آن است. در این حالت با نگاه کردن به نور مستقیم و چرخاندن عدسی می توانید تیره شدن آن را  شاهد باشید.

عینک پلاریزه چیست

عینک پلاریزه چیست ؟ عدسی عینک‌ آفتابی پلاریزه چگونه کار می‌کند؟

نور به طور عمومی در همه جهات حرکت می‌کند؛ اما وقتی از یک سطح صاف منعکس می‌شود تمایل زیادی به قطبی شدن دارد – به این معنی که، در یک جهت واحد (اغلب افقی) حرکت می‌کند. این باعث اذیت شدن چشم می‌شود. حتی بازتاب شدید نور موجب کاهش دید فرد نیز می‌شود.

عدسی‌های پلاریزه حاوی فیلترهایی هستند که این بازتاب‌های شدید نوری را مسدود کرده و سبب کاهش درخشش و تابناکی می‌شوند.

با اینکه عینک آفتابی پلاریزه راحتی دید در نور شدید روز را زیاد می‌کند، اما در برخی مواقع نباید از آن‌ها استفاده کنید. به‌طور مثال، هنگام پایین رفتن از تپه‌های برفی در پیست اسکی نباید عینک پلاریزه بزنید زیرا درخشش‌های نوری هشداردهنده که در طول مسیر گذاشته‌اند را نمی‌توانید ببینید.

بعلاوه، عدسی‌های پلاریزه موجب کاهش وضوح تصاویری می‌شوند که توسط ال‌سی‌دی‌ها یا ال‌ای‌دی‌ها تولید می‌شوند. این نمایشگرها عموما در داشبورد ماشین‌ها وجود دارند.

با عینک پلاریزه همچنین شما امکان دیدن صفحه‌نمایش موبایل و دستگاه‌های GPS را نخواهید داشت

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *