آموزشی

همه چیز درباره عینک ری بن

عینک ری بن یک برند عینک آفتابی و طبی است که در سال ۱۹۳۷ اولین سرمایه گذاری روی آن توسط شرکت بوش و لمب صورت گرفت . این برند با ساخت و ارائه مدلهای Wayfarerو   Aviator به شهرت رسید و شناخته شد. در سال ۱۹۹۹ شرکت بوش و لمب این برند را به قیمت ۴۶۰ میلیون دلار به یک شرکت ایتالیایی به نام  Luxottica Group فروخت.

نگاهی به تاریخچه Ray.Ban

در سال ۱۹۲۹ با همکاری کلنل ارتش امریکا جان مک کردی با شرکت بوش و لمپ (شرکت ساخت تجهیزات پزشکی چشمی ) عینکی خلبانی به منظور از بین بردن گیجی خلبانان که در اثر برخورد نور سفید و آبی که از آسمان به چشمشان برخورد می کرد ، طراحی شد.

همچنین مک کردی نگران این مسئله بود که دید خلبانان بخصوص در ارتفاعات به وسیله خود عینک نیز تار می شود .

با در نظر گرفتن این مسائل در سال ۱۹۳۶ اولین نمونه عینک خلبانی به نام “ضد درخشش” تولید شد که فریمی پلاستیکی و لنزی سبز داشت که می توانست درخشش را بدون انکه دید خلبان را مخدوش سازد از بین ببرد.

همچنین در سال ۱۹۳۸ لنزهای ضد ضربه را به این فریمها اضافه کردند.

عینکهای آفتابی این مدل با فریم فلزی تحت نام “Ray.Ban ” خلبانی روانه بازار مصرفی شد. عینک ری بن

خط تولید عینک های آفتابی

معروف ترین مدل های ری بن ، مدل های خلبانی و ویفر می باشد . در دهه ۱۹۵۰ ری بن مدل کاروان که فریمی مربعی داشت را تولید کرد .

همچنین خطوطی اصلاحی جهت تغییر در مدلهای تولید شده قدیمی نیز تاسیس کرد.در سال ۱۹۶۵ مدل المپین ۱  عینک ری بن و ۲ عینک ری بن به بازار معرفی شدند. این مدل های عینک زمانی به شهرت رسیدند که پیتر فوندا از این عینک ها در فیلم رانندگی آسان استفاده کرد.همچنین این کمپانی اقدام به راه اندازی خط تولید ویژه از محصولاتی  عینک ری بن مشابه عینک هایی  که ژنرال داگلاس در جنگ جهانی دوم استفاده می نمود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *