آموزشی

سؤالات متداول درباره عینک آفتابی

سؤالات متداول درباره عینک آفتابی

-اگر نور خورشید چشمانم را اذیت نمی‌کند، آیا نیاز به استفاده از عینک آفتابی دارم؟

بله. پرتو فرابنفش موجود در نور خورشید، به چشمان شما آسیب می‌رساند حتی اگر چشمان شما احساس ناراحتی نکند. این اشعه موجب آب‌مروارید در چشم می‌شود.

-چه زمانی نور فرابنفش به چشم من آسیب می‌رساند؟

پرتو فرابنفش در بین ساعات ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر از شدت بیشتری برخوردار است. ولی در تمام مدت روز می‌تواند برای چشمان شما مشکل‌ساز باشد.

نور فرابنفش حتی در روزهای ابری با عبور از ابرها به چشمان شما می‌تابد و حضور ابر ها نمیتواند مانع از برخورد پرتو های فرابنفش با چشمان شما شود.

حتی انعکاس پرتو های نور از سطوح براق می‌تواند به چشمان شما صدمه بزند، بر این اساس به ورزشکاران و افرادی که در نور زیاد تردد می‌کنند به‌شدت توصیه می‌شود از عینک آفتابی مناسب کنند تا چشمانشان آسیبی در برابر پتو های فرابنفش نبینند.

سؤالات متداول درباره عینک آفتابی

-آیا داروهای خاصی می‌تواند خطر آسیب‌دیدگی در اثر پرتو فرابنفش را در من افزایش دهد؟

بله . بخصوص افرادی که دچار آب‌مروارید هستند و یا آب‌مروارید خود را عمل کرده‌اند و نیز افرادی که از آسیب‌دیدگی شبکیه چشم رنج می ببرند بیشتر تحت تأثیر این خطر هستند. قبل از مصرف دارو، عوارض جانبی آن را مطالعه کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

-برای جلوگیری از آسیب فرابنفش چه‌ کارهایی می‌توانم بکنم؟

شما برای پیش‌گیری می‌بایست از عینک‌های آفتابی و یا از لنزهایی که پرتو فرابنفش را فیلتر می‌کند استفاده نمایید. البته لنزها تمامی سطح چشم شما را پوشش نمی‌دهد.

شما برای فیلتر کردن تمامی نورهای فرابنفش و نورهای مرئی پرانرژی می‌بایست از عینک‌های آفتابی uv400 استفاده کنید.

سؤالات متداول درباره عینک آفتابی را میتوانید از ما بپرسید

در فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت شما میتوانید انواع و اقسام عینک های آفتابی اورجینال و طبی

با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تهیه نمایید. در صورت داشتن پرسش درباره عینک آفتابی میتوانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *