آموزشی

راهنمای انتخاب اندازه صحیح عینک آفتابی

اندازه صحیح عینک آفتابی

راهنمای انتخاب اندازه صحیح عینک آفتابی:

هنگام خرید عینک آفتابی، اندازه آن اهمیت بسیار زیادی دارد. این اهمیت مخصوصا هنگام خرید آنلاین بیشتر حس می‌شود زیرا ممکن است فریمی را انتخاب کنید و پس از تحویل گرفتن ببینید که برای صورت شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچک است.

به همین خاطر، باید با روش‌های انتخاب سایز صحیح عینک آشنا باشید.

اگر عینکی هستید و قرار است فریم جدیدی انتخاب کنید، کسب اطلاعات لازم در مورد اندازه فریم بسیار آسان‌تر خواهد بود.

ریبن مارکت در ادامه این مطلب اطلاعات لازم پیش از خرید عینک را برایتان نوشته تا تجربه خرید بسیار خوبی داشته باشید و پس از انتخاب عینک مورد علاقه‌تان مجبور به عوض کردن آن نشوید.

برای کسب آگاهی در این رابطه تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

اعداد درج شده روی دسته عینک

اگر عینک دارید، بروید و داخل دسته‌های آن را نگاه کنید. اعداد و ارقامی روی دسته درج شده است. این اعداد همیشه شامل موارد زیر است:

  • مدل فریم
  • کد رنگ
  • اندازه بخش‌های مختلف فریم

به طور مثال اگر روی دسته عینک ۵۵ [] ۱۸ – ۱۴۵ میلی‌متر درج شده باشد به روش زیر تعبیر می‌شود:

  • ۵۵ میلی‌متر: پهنای لنز را نمایش می‌دهد. این عدد اغلب دو رقمی است و بین ۴۰ تا ۶۲ میلی‌متر متغیر است.
  • ۱۸ میلی‌متر: نشان‌دهنده پهنای پل عینک است. این عدد نیز همیشه دو رقمی است و بین ۱۴ تا ۲۴ میلی‌متر متغیر است.
  • ۱۴۵ میلی‌متر: این اندازه کلیِ دسته را نشان‌ می‌دهد. این عدد همیشه سه رقمی است و بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر متغیر خواهد بود.

درک صحیح اندازه عینک

اندازه صحیح عینک آفتابی

در تصاویر زیر همه بخش‌ها و فاکتورهای مهم در عینک را می‌توانید مشاهده کنید. برای اینکه عینک به خوبی روی صورت شما بنشیند و بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نباشد، اندازه پل عینک بیشترین اهمیت را دارد که باید حتما هنگام خرید به آن توجه ویژه داشته باشید.

پل عینک محلی است که بیشترین تماس را با صورت کاربر دارد و اندازه آن تعیین کننده تناسب عینک با صورت است. طراحی این بخش باید به‌گونه‌ای باشد که راحتی را برای کاربر به همراه داشته باشد و فرد مطمئن باشد عینک روی صورتش ثابت خواهد ماند.

راهنمای انتخاب اندازه صحیح عینک آفتابی:

پهنای پل عینک

پهنای پل عینک کمترین فاصله افقی بین سطوح بینی در قاب فلزی یا پلاستیکی عینک است. یا به زبان دیگر می‌توان گفت، پل عینک فاصله بین سطوح بینی (یعنی محلی که عینک با دیوار بینی در تماس است) عینک‌های بدون فریم است.

پهنای عدسی عینک

پهنای عدسی عینک در واقع فاصله بین دو لبه‌ی عمودی عینک (با توجه به شکل عدسی) است. شما اندازه عدسی و پهنای پل عینک را می‌توانید از روی دسته‌ی عینک ببینید و تعیین کنید که آیا برای صورت شما مناسب است یا خیر.

پهنای دسته عینک

اندازه دسته عینک از نقطه اتصال آن به فریم شروع شده و تا انتهای دسته عینک ادامه دارد.

اندازه کلی عینک

از دیگر اندازه‌هایی که باید حتما پیش از خرید عینک به آن توجه داشته باشید، پهنا و طول کلی عینک است. بعلاوه‌ی پهنای عدسی‌های عینک و پل عینک، اندازه کلی آن نیز از منظر ضخامت فریم یا بی‌فریم بودن آن حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *