آموزشی

عینک ریبن اصل را چگونه از بدل آن تشخیص دهیم؟

عینک ریبن اصل را چگونه از بدل آن تشخیص دهیم؟ هنگامی که بحث عینک آفتابی به میان می‌آید، عینک ریبن rayban اولین برندی است که به ذهن ما می‌رسد. از مدل ویفرر کلاسیک گرفته تا مدل خلبانی آن، تصاویری از خود در ذهن ما حک کرده‌اند، که آن‌ها را برای همیشه ماندگار کرده است. اما در این میان عینک‌های بدل این برند نیز در بازار کم نیستند. پس بهتر است با شناخت در این باره سعی کنید که خریدار باهوشی باشید. تشخیص اصل و بدل عینک ریبن با مطالعه‌ی روش‌های زیر کار نسبتا آسانی خواهد بود.

به چند روش زیر اشتباهات عینک ریبن بدل را پیدا کنید

با نگاه کردن و لمس کردن درزهای روی پلاستیک را بیابید.

تمامی عینک های اورجینال آفتابی ، از موادی با کیفیت بالا و طی فرآیند تولید بهینه شده، تشکیل شده اند. باید توجه کنید که بدنه‌ی پلاستیکی عینک ریبن از یک قطعه‌ی واحد استات برش داده شده است و جلا داده شده‌اند.

به همین خاطر، اگر عینکی که به دست گرفته‌اید اصل باشد، نباید هیچ گونه شکاف، ناهمواری و یا درزی بر روی آن پیدا کنید. این گونه ناهمواری‌ها بر روی سطح عینک معمولا به دلیل فرایند تولید ارزان به وجود می‌آیند، و در عینک ریبن اصل، هیچ گونه اثری ازین ناهمواری‌ها نخواهید دید.

درز و شکاف معمولا در بخش‌های مختلف عینک بدل یافت می‌شوند، اما معمولا این درزها در قسمتی که قالب ساخت محصول بسته می‌شود بیشتر به چشم می‌خورند. برای مثال لبه‌ی بالایی عینک در بالای لنزها و یا بالای دسته‌ی عینک و قسمت نزدیکتر به گوش، این ناهمواری‌ها به چشم میخورند.

عینک ریبن وزن نامناسب و یا خیلی کم ندارد.

عینک را در دستانتان بگیرید. آن‌ را کمی بالا و پایین بیندازید و در دستتان بغلتانید. حسی که عینک ریبن اصل در شما ایجاد می‌کند باید حس یک ماده‌ی جامد و مقاوم باشد. این عینک‌ها نباید بیش از اندازه سبک بوده و یا حس شکنندگی به شما بدهند.

عینک ریبن اصل محافظ فلزی بلندی در قسمت دسته‌های عینک دارند، و بیشتر وزن عینک نیز به دلیل حضور این محافظ است. حتی در مدل‌هایی که دسته‌ و فریم شفافی دارند این محافظ به خوبی قابل مشاهده است. در غیر این صورت این عینک بدل خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

اکثر لنزهای عینک ریبن از شیشه‌ی واقعی ساخته می‌شود.

عینک را از چشمتان بردارید و به آن از مقابل نگاه کنید. سعی کنید با ناخنتان یک تلنگر ملایم به آن بزنید. اگر صدای برخورد آن، همچون صدای برخورد با شیشه بود، نشانه‌ی خوبی است. چرا که اکثر لنزهای عینک‌ ریبن از شیشه‌ی واقعی ساخته می‌شوند. لزوما تمامی عینک‌های ریبن از شیشه ساخته نمی‌شوند، اما با این وجود اگر لنز عینکی که در دست دارید غیر شیشه‌ای است و به نظر نامرغوب، غیرشفاف و کم کیفیت است، احتمالا عینک بدل است.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

عینک ریبن اصل لولای کم کیفیت ندارد.

عینک را باز کنید و از سمت پشت به آن نگاه کنید. لولاها در گوشه‌ی عینک می‌بایست ساختار فلزی کیفیت بالایی داشته باشند. آن‌ها باید خیلی تمیز به عینک متصل شده باشند نه اینکه با چسب وصل شده و یا از پلاستیک کم کیفیت ساخته شده باشند. بیشتر عینک‌های اصل لولای فلزی جداگانه‌ای دارند که با هفت دندانه‌ی فلزی متصل شده‌اند. داشتن این ساختار معمولا نشانه‌ی خوبی است، اما نبودن آن نیز علامت بدل بودن حتمی آن نیست. چرا که تمامی مدل‌های عینک ریبن این ساختار را ندارند.

عینک ریبن در گوشه‌ی خود حکاکی مشخص و باکیفیتی دارد.

از مقابل به عینک نگاه کنید. اگر اکثرا از مدل‌های ویفرر ریبن استفاده می‌کنید، باید علامت کوچک، نقره‌ای، الماس افقی و یا بیضی گون را در گوشه‌ی چشمی عینک ببینید. این علامت باید برجسته، درخشان و خوش ساخت باشد. این علامت به آسانی قابل پاک شدن نیست و حکاکی شده است.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

قلم زنی علامت “RB” بر روی یکی از لنزهای عینک ریبن

اکثر مدل‌های عینک ریبن یک قلم زنی کوچک و تقریبا غیرقابل مشاهده بر روی یکی از لنزهای خود دارد. این علامت را هنگامی که عینک در زاویه‌ی مناسبی از نور قرار بگیرد می‌توانید ببینید. اگر عینک شما بدل باشد قادر به دیدن این علامت نخواهید بود و یا اگر چنین علامتی باشد به شکل یک لکه خواهید دید.

کیفیت پد بینی عینک ریبن را چک کنید.
دقت کنید که تک تک اجزای یک عینک اصل از مواد باکیفیت ساخته شده است. حتی پد کوچکی که بر روی بینی قرار می‌گیرد نیز باید به اندازه کافی راحت و مقاوم باشد. اگر این پد سفت و یا نازک و کم کیفیت باشد، حتما عینک شما بدل است. علاوه بر این بر روی بخش میانی این پد نیز علامت “RB” حک شده است.

عینک ریبن اصل

به لوگوی عینک ریبن در بخش کناری دسته‌ی عینک دقت کنید.

عینک را از چشمتان بردارید و به لوگوی عینک از کنار نگاه کنید. این لوگو می‌بایست بسیار تمیز و باکیفیت حک شده باشد. زیاده از حد براق و یا مات نباشد و توسط چسب و دیگر ابزار به آن متصل نشده باشد. در غیر این صورت ممکن است عینک شما بدل باشد.

عینک ریبن اصل

به شماره‌ی مدل عینک ریبن در بخش داخلی روی دسته‌ی عینک توجه کنید

به قسمت داخلی عینک و روی دسته‌ی آن، نگاه کنید. شما باید نوشته‌ی سفید داخل عینک را در بخش نزدیک به گوش ببینید. در روی دسته‌ی سمت چپ شماره و سریال محصول را خواهید دید. در روی دسته‌ی راست نیز لوگوی ریبن و نوشته‌ی “ساخته شده در ایتالیا” را خواهید دید. اگر چنین نوشته‌هایی را در بخش داخلی عینک ندیدید و یا این نوشته‌ها کم کیفیت بودند، عینک شما بدل است.

البته توجه کنید که عینک‌های مدل خلبانی که دسته‌ی نازکی دارند این نوشته‌ها را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *