آموزشی

چه ضرورتی برای استفاده کودکان از عینک آفتابی وجود دارد؟

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

چه ضرورتی برای استفاده کودکان از عینک آفتابی وجود دارد؟

ممکن است علاقه کودکان به استفاده از جنبه‌های مختلف مد مانند عینک آفتابی به اندازه افراد بزرگسال نباشد، ولی از آنجایی که کودکان به نسبت بزرگسالان زمان بیشتری را بیرون از خانه و در فضای باز می‌گذرانند، بهره‌گیری از عینک‌های آفتابی که بتوانند ۱۰۰ درصد اشعه مضر UV را بازتابش نمایند برای کودکان، امری بسیار ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه از دلایل ضرورت استفاده کودکان از عینک آفتابی بیش‌تر گفته‌ایم.

 فروشگاه اینترنتی عینک آفتابی ریبن مارکت

در حقیقت، از آنجایی که کودکان زمان بیشتری نسبت به بزرگسالان در خارج از خانه حضور دارند، برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که حدود نیمی از زمانی که یک انسان در طول عمر خود در برابر اشعه UV قرار دارد،‌ تا سن ۱۸ سالگی رخ می‌دهد. (سایر بررسی‌ها که توسط موسسه سرطان پوست –The Skin Cancer Foundation- صورت گرفته حاکی از آن است که این مقدار کمتر از ۲۵ درصد است).
همچنین از آنجایی که هر چه یک انسان در طول عمر خود بیشتر در معرض اشعه UV خورشید قرار بگیرد، بیشتر مستعد مبتلا به آب مرواید و دیگر مشکلات چشمی خواهد شد، می‌توان نتیجه گرفت که برای کودکان هرگز زود نیست که از یک عینک آفتابی مناسب در بیرون از خانه استفاده نمایند.

اشعه UV تنها خطر بالقوه نور خورشید نیست. اخیراً محققان به این نتیجه رسیده‌اند که قرار گرفتن مدتی طولانی در معرض اشعه‌های نوری مرئی با انرژی بالا (HEV) که نور آبی نیز نامیده می‌شوند، می‌تواند به مرور زمان موجب آسیب‌های چشمی شود.

به طور دقیق‌تر، برخی بر این عقیده‌اند که این امر می‌تواند در پیشرفت بیماری “دژنراسیون ماکولا” در ادامه زندگی نقش بسزایی داشته باشد.

استفاده کودکان از عینک آفتابی

چشمان کودکان به نسبت بزرگسالان نسبت به اشعه‌های UV و HEV بسیار حساس‌ترند.

چراکه لنز‌های درون چشم یک کودک توانایی کمتری در فیلتر کردن این اشعه‌های با انرژی بالا دارند.

این امر به خصوص در مورد خردسالان صحت دارد. لذا منطقی است که هر چه زودتر برای کودک خود اقدام به استفاده از عینک‌های آفتابی محافظ اشعه نماییم.
لازم به ذکر است که در مناطقی که ارتفاع بالایی از سطح دریاها دارند، در مناطق گرم‌سیری و نیز در محیط‌های بسیار بازتابنده (مانند مناطق برفی، روی آب دریا و دریاچه و نیز بر روی ساحل‌های شنی)، قرارگیری در معرض اشعه‌ UV به شکل چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

استفاده از عینک‌های محافظ در برابر اشعه‌های مضر برای کودکان به خصوص در این مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده کودکان از عینک آفتابی

این فریم‌های کائوچویی، نرم و انعطاف‌پذیر هستند، بنابراین کودک شما آنها را نمی‌شکند. همچنین لنز‌های پلی‌کربناته آن ۱۰۰ درصد محافظ اشعه UV هستند.

عینک‌های آفتابی و و رنگی به چشمان ما در محافظت در برابر تابش خیره‌کننده برف کمک بسزایی می‌کنند. برای کودکان خود عینک‌های آفتابی با لنز‌های پلی کربناته را انتخاب نمایید، چراکه این عینک‌ها مقاومت بالایی در برابر خردشدگی دارند.

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *