آموزشی

مناسب‌ترین سایز عینک با توجه به اندازه صورت

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

مناسب‌ترین سایز عینک با توجه به اندازه صورت:

برخلاف سایز کفش و لباس، سایز فریم عینک ساده است و کافیست چند عدد را به خاطر بسپارید. اندازه گیری های فریم می تواند در پیداکردن یک عینک مناسب مفید باشد اما ترفند هایی وجود دارند که آن را کاربردی تر می کنند و نیاز نیست عددها را به خاطر بسپارید تا بتوانید سایز مناسب را پیدا کنید. در ادامه به این ترفندها و اعداد می پردازیم. اگر می‌خواهید بدانید که مناسب‌ترین سایز عینک با توجه به اندازه صورت چیست، با ما هم‌راه باشید.

 

عرض فریم

عرض فریم معمولا مهم ترین فاکتور در پیدا کردن یک عینک مناسب برای شما است. به عنوان یک قاعده تجربی، چشمان شما باید از لحاظ عرضی در وسط عدسی قرار بگیرد. فریمی که خیلی عریض باشد باعث می شود چشمان شما نزدیک به هم به نظر برسند. این درحالی است که فریم با عرض کم، عرض صورت شما را به طرز اغراق آمیزی بیشتر نشان می دهند.

اولین شماره (از سمت چپ) از اندازه گیری های فریم (۱۴۰-۱۸-۵۱) عرض عدسی را در مقیاس میلیمتر نشان می دهد.به تصویر روبرو نگاه کنید تا بهتر بتوانید مقصود ما از عرض فریم را درک کنید.

 

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

 

باریک:

اگر صورت شما باریک است، به دنبال فریم هایی در محدوده ۴۲ تا ۵۰ میلیمتر باشید.

 

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت

معمولی:

صورت های معمولی می توانند از فریم های در محدوده ۴۸ تا ۵۳ میلیمتر استفاده کنند.

مناسب‌ترین سایز عینک صورتتان

عریض:

صورت های عریض باید به دنبال فریم های با عرض ۵۲ میلیمتر و بیشتر باشند.

مناسب‌ترین سایز عینک

عرض و محل پل فریم

مناسب‌ترین سایز عینک

عرض پل

عرض پل دومین عدد در رشته (۱۴۰-۱۸-۵۱) است و نیز یک فاکتور تاثیرگذار در تعیین فریم مناسب است. اندازه پل، فاصله بین دو عدسی است.اگر شما دارای پل نازکی هستید و یا چشمانتان نزدیک به هم است، باید این عدد در فریم شما عدد کمتری باشد (۱۵ تا ۱۸ میلیمتر) و اگر شما پل عریض تری دارید و یا چشمانتان از هم دورترند، این عدد می تواند بیشتر (۱۸ تا ۲۲ میلیمتر) باشد.

محل پل

شما باید محل قرار گیری پل را نسبت به خط بالایی فریم عینک در نظر داشته باشید. فریم هایی که پل آنها هم راستای خط بالای فریم هستند، در صورتی که پل بینی شما بالای صورت شما باشد (بالای مردمک چشم) بسیار مناسب خواهند بود. فریم هایی که پل آنها پایین تر است و خط بالای فریم قوس بیشتری دارد، برای کسانی که دارای پل بینی پایین تری بر روی صورت خود هستند (تقریبا همراستا با مردمک های چشم) بسیار مناسب هستند.

طول دسته

اگر شما مشکلی با طول کوتاه دسته عینک خود دارید، به دنبال فریم هایی با طول بین ۱۴۵ تا ۱۵۰ میلیمتر باشید. سومین شماره در رشته (۱۴۰-۱۸-۵۱) یا همان طول دسته، در واقع طول بازوی فریم شما در مقیاس میلیمتر است. این عدد برخلاف دیگر اعداد خیلی متنوع نیست ولی عددهای ۱۳۵، ۱۴۰، ۱۴۵، و ۱۵۰ میلیمتری از اعداد رایج این اندازه هستند. دسته های استاتی را می توان برای داشتن مناسب ترین حالت تنظیم کرد ولی باید در نظر داشت که دسته باید طول کافی داشته باشد که بتواند به صورت افقی روی گوش بنشیند و فشاری به دور گوش وارد نکند.

 

مناسب‌ترین سایز عینک

فروشگاه اینترنتی ریبن مارکت ارائه دهنده انواع  عینک های اورجینال، طبی و های کپی با مناسب ترین قیمت میباشد. برای برقراری ارتباط بیشتر و کسب راهنمایی میتوانید با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مناسب‌ترین سایز عینک با توجه به اندازه صورت

  1. محمد گفت:

    ۱۰۰ در ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *