هفت سال پیش، تقریبا در چنین روزهایی، مایکل جکسون خواننده‌ی معروف آمریکایی ملقب به سلطان پاپ در منزل خود در لس‌آنجلس بر اثر ایست قلبی درگذشت. او ۴۰ سال خواننده بود و آلبوم‌های او بیش از ۹۰۰ میلیون بار فروخته‌ شده‌ است و تعداد بی‌شماری جایزه از جمله ۱۳ جایزه‌ی گرمی دریافت کرد. او علاقه‌ی زیادی به عینک‌های آفتابی و غیرآفتابی داشته و در دوران زندگی‌اش عینک‌های متفاوتی بر چشمش دیده شد.

 

مایکل جکسون غالبا عینک آفتابی محبوب ریبن خلبانی را می‌پوشید که در اکثر مواقع مدل Ray-Ban Aviator 3025 انتخاب او بود. یکی از آخرین‌ بارهایی که وی با این عینک ظاهرشد، در کنفرانس خبری برای اعلام تور کنسرت‌های “This is it”  در سالن O2 Arena لندن بود. این تور برای جولای ۲۰۰۹ برنامه‌ریزی شده‌بود که به علت مرگ او یک ماه قبل از آن تاریخ، برای همیشه کنسل شد.

او همچنین مدل‌های دیگری را از این سری ریبن، مانند مدل Ray-ban 3030 Outdoorsman  پوشید که کمی فریم ضخیم‌تری نسبت به مدل ۳۰۲۵ دارد.

جکسون در دهه‌ی ۱۹۸۰ گاهی عینک‌های آفتابی پوشاننده‌ی شبیه عینک‌های خلبانی می‌پوشید.

او در بازه‌ای پیش از سال ۲۰۰۰ عینک  Ray-ban Wayfarer را می‌پوشید، که در آن دوران هر فرد معروفی این استایل را برای خود می‌پسندید.

جکسون در اواخر عمر خود عینک‌های طبی و غیرآفتابی نیز می‌پوشید و حتی بیشتر از عینک آفتابی می‌پسندید. در تصاویر زیر او را با این عینک‌ها مشاهده می‌کنید. او بیشتر فریم‌های کشیده و تقریبا مستطیلی را برای این عینک‌ها می‌پسندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *