ویفرر این‌قدر محبوب است که اگر زیرمجموعه‌ی ریبن نبود می‌توانست برای خودش یک برند جدا باشد. در ادامه به داستان عینک ویفرر ریبن خواهیم پرداخت. با ما هم‌راه باشید.

عینک ریبن در سال ۱۹۵۶ توسط ری بن کی مون اختراع شد. ویفر یکی از مدل های بسیار پرطرفدار ری بن محسوب می شود. محبوبیت عینک های طرح ویفرر در سال۱۹۶۰ به اوج خود رسید. به حدی که این مدل عینک ریبن مدتی طولانی در صدر جدول فروش قرار گرفت.

در سال۱۹۵۲ طرح جدید ویفر توسط طراح برند “امریکن اپتیکال” (ریموند استگمن)طراحی شد. این طراح تا قبل آن دها مدل دیگر نیز برای کارخانه اصلی ریبن طراحی کرده بود .این مدل عینک جدید رقیب سرسختی برای رقبای کلاسیک خود به حساب می آمد.

پس از فیلم برادران بولز محبوبیت مدل ویفرر رو به افزایش گذاشت، اما در سال ۱۹۸۱ فروش آن به هجده هزار عدد در سال کاهش پیدا کرد و تقریبا در آستانه حذف قرار گرفت.

در سال ۱۹۸۲ سرنوشت عینک ریبن عوض شد،این شرکت با عقد قرار داد پانصد هزار دلاری محصولات خود را در سریال های تلوزیونی به نمایش گذاشت. بین سال ۸۲ تا ۸۷ در بیش از شصت فیلم، از این مدل عینک استفاده شد و این روند تا سال ۲۰۰۷ نیز ادامه پیدا کرد.

در رکودی که در سال ۱۹۹۰ بوجود امده بود شرکت والد عینک ریبن به علت فشارهایی که از طریق رقبا خود مثل شرکت Oakley  به آن وارد میشد   به مبلغ  ششصدوچهل میلیون دلار به شرکت Luxottica واگذار کرد. در همان زمان این مدل محبوبیت خود را از دست داد اما در سال ۲۰۰۱ با طراحی جدید مجددا وارد بازار شد و فریم های ان کوچکتر شدند و جنس انها به پلاستیک تبدیل شد که هم باعث زیبا تر شدن و هم  سبکترشدن انها شد.

بازی تام کروز در فیلم  Risky business در حالی که این مدل عینک را به چشم داشت سبب فروش بیش از ۳۶۰۰۰ عینک برای شرکت ریبن شد.

این محبوبیت در بین خوانندگان نیز افزایش یافت وافرادی مثل مدونا،مایکل جکسون،بیلی جوئل نیز از این عینک استفاده کردند.

همچنین از افراد مشهور دیگری که از این مدل عینک استفاده کردن می توان می بروس اسپرینگستین،رایان آدامز،جک نیکلسون و افراد دیگر را نام برد.

از سال ۲۰۰۰ به بعد بسیاری از مدل عینک ها با الهام از این مدل عینک ریبن طراحی میشوند.

بعد از مدتی این مدل نیز مطابق روز تغییر کرد، چنانکه در سالهای اخیر شاهد به بازار آمدن این مدل ویفر با شیشه های رنگی و آینه ای بودیم که بسیار مورد توجه و استقبال به خصوص نسل جوان قرار گرفت.

و هم اکنون نیز مدل ویفر در ردیف مدلهای پرفروش دنیا قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *